Jak szybka może być “szybka pożyczka”?

dodał Tomasz Rafalski
0 komentarzy

Szybka pożyczka to forma finansowania, która charakteryzuje się szybkim procesem decyzyjnym oraz natychmiastowym dostępem do środków finansowych. Tradycyjne kredyty udzielane przez banki wymagają zwykle czasochłonnych procedur, dokumentów, przez co, czas oczekiwania na decyzję kredytową może się wydłużyć. Szybka pożyczka to taka, która może być udzielona nawet w ciągu kilku godzin. Dzięki nowoczesnym technologiom i platformom online, wnioskowanie o taką pożyczkę staje się prostsze i bardziej dostępne. Wielu pożyczkodawców oferuje również opcję automatycznej weryfikacji klienta, co dodatkowo skraca czas oczekiwania na przyznanie pożyczki.

W jakich sytuacjach szybka pożyczka jest szczególnie potrzebna?

Szybka pożyczka może być potrzebna w różnych sytuacjach życiowych, zazwyczaj jednak wtedy, gdy natrafiamy na nieoczekiwane wydatki lub potrzebujemy dodatkowych środków finansowych w krótkim czasie: nagłe problemy zdrowotne, awarie sprzętu domowego, konieczność naprawy samochodu, nagłe wyjazdy, czy też opłacenie rachunków lub innych zobowiązań w przypadku chwilowego braku wystarczających środków na koncie. Szybka pożyczka może też być rozwiązaniem, gdy mamy okazję do skorzystania z atrakcyjnej oferty lub promocji, która wymaga natychmiastowej gotówki. Ważne, aby takie decyzje finansowe zawsze podejmować z rozwagą, analizując warunki pożyczki oraz upewniając się, że będziemy w stanie spłacić ją w ustalonym terminie, aby uniknąć ewentualnych problemów związanych z długiem.

Co to znaczy, że pożyczka jest szybka?

Pożyczka jest uznawana za szybką, gdy cały proces uzyskania środków finansowych od momentu złożenia wniosku do wypłaty pieniędzy na konto klienta zajmuje stosunkowo krótki czas. Czyli jaki? Według badania Norstat na zlecenie vivus.pl ponad 60% osób oczekuje, że otrzyma gotówkę tego samego dnia – w ciągu kilkunastu minut (38,19%) lub kilku godzin (32,76%).

Źródło: Dane pochodzą z badania Norstat na zlecenie vivus.pl

Instytucja finansowa, która oferuje szybkie pożyczki powinna mieć sprawne procedury i systemy, które umożliwiają szybką analizę wniosku, weryfikację danych i podjęcie decyzji kredytowej. Dodatkowo, zwykle przy takich pożyczkach nie wymaga się od klienta skomplikowanych formalności, takich jak przedstawianie zabezpieczeń czy dokumentów potwierdzających dochody. Dzięki temu, osoba ubiegająca się o szybką pożyczkę może otrzymać potrzebne środki w krótkim czasie, nawet w ciągu kilku godzin od złożenia wniosku.

Jak wygląda szybka pożyczka online w vivus.pl? Pożyczka udzielana jest przez Internet, to znaczy, że można o nią wnioskować 24/7. Proces wnioskowania jest bardzo prosty i intuicyjny – wystarczy wejść na stronę lub poprzez aplikację, następnie wybrać, ile chce się pożyczyć, wypełnić formularz z danymi – będą m.in. potrzebne dane z dowodu osobistego. Na koniec trzeba potwierdzić dane za pomocą dostępnych metod identyfikacji, w tym Kontomatik lub przelew identyfikacyjny. I tyle. Przelew wnioskowanej kwoty pożyczki realizowany jest natychmiast po wydaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Co może opóźnić przelew szybkiej pożyczki?

W przypadku szybkiej pożyczki przez Internet ważne jest, aby jak najszybciej wykonać tzw. przelew identyfikacyjny lub weryfikację Kontomatik. Mają one za zadanie potwierdzić dane osobowe pożyczkobiorcy oraz numer konta bankowego, na które pożyczka zostanie przelana. Jedna z tych metod jest niezbędna w procesie weryfikacyjnym – im szybciej ją zrobisz, tym szybciej otrzymasz decyzję o udzieleniu pożyczki. Bez niej nie ma możliwości otrzymania decyzji o przyznaniu pożyczki.

Wybrany do identyfikacji numer rachunku bankowego musi pokrywać się z danymi, które pożyczkodawca umieścił we wniosku. To znaczy, że nie można podać np. konta żony, męża czy rodzica.

Warto również uwzględnić, że to, kiedy klient otrzyma pieniądze, w dużej mierze zależy od banku, w którym posiada rachunek i godzin sesji, czyli momentu, w którym środki przychodzące są księgowane na koncie klienta.

 

Artykuł powstał we współpracy z vivus.pl

Podobne wpisy

Zamieść komentarz