Kongres Sektora Fintech już 25 maja. Ważna dyskusja o innowacjach w świece finansów

dodał Tomasz Rafalski
0 komentarzy

Płatności 4.0., blockchain, nowe wyzwania prawne dla spółek technologicznych – to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone podczas Kongresu Sektora Fintech. Organizatorem wydarzenia jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (ZPF).

W czwartek, 25 maja 2023 r., ZPF już po raz szósty zorganizuje Kongres Sektora Fintech. Wezmą w nim udział przedstawiciele biznesu oraz ekspertów, którzy na co dzień obserwują rozwój innowacji w świecie finansów.

– Sektor fintech to ważna część rynku finansowego w Polsce. ZPF aktywnie uczestniczy w jego rozwoju. Dlatego powołaliśmy Komisję ZPF ds. Fintech i stwarzamy ekspertom przestrzeń do wymiany poglądów – mówi Rafał Tomkowicz, dyrektor ds. rozwoju ZPF.

VI Kongres Sektora Fintech. Jakie tematy zostaną poruszone?

Podczas wydarzenia eksperci poruszą w dyskusjach szereg tematów istotnych dla branży fintech. To m.in. wyzwania regulacyjne, stojące przed branżą, wykorzystanie blockchain w obszarach innych niż kryptowaluty, rozwój usług płatności elektronicznych. Nie zabraknie również miejsca dla prezentacji start-upów w ramach #ZPF4Startups.

Kongres Sektora Fintech ZPF już po raz trzeci zostanie zorganizowany w Gdańsku.

Termin: czwartek, 25 maja 2023 r.

Miejsce: Hotel PURO Gdańsk Stare Miasto

Szczegóły i zapisy: https://zpf.pl/kongres-sektora-fintech/

Komisja ZPF ds. Fintech w Polsce. Ważny głos w kwestiach istotnych dla sektora finansowego

ZPF powołał w lutym Komisję ds. Fintech, w skład której weszli praktycy rynkowi, którzy doskonale rozumieją potrzeby klientów i sektora fintech w Polsce. Komisja będzie regularnie dzielić się opiniami i rekomendacjami, by aktywnie brać udział w tworzeniu przepisów związanych z rozwojem sektora fintech w Polsce.

Więcej na temat celów prac Komisji można przeczytać na stronie: https://zpf.pl/komisja-zpf-ds-fintech-w-polsce-pierwsze-wnioski-i-plany-w-odpowiedzi-na-wyzwania-sektora-finansowego/


Podobne wpisy

Zamieść komentarz