Polscy przedsiębiorcy znaleźli się dziś w bardzo trudnej sytuacji. Przez epidemię koronawirusa płynność finansowa ich firm została poważnie zagrożona. Istnieje jednak pewne rozwiązanie tych kłopotów – jest nim leasing zwrotny.

Leasing to obok kredytu jeden z najpopularniejszych sposobów finansowania firmowych zakupów. Jednym z jego rodzajów jest leasing zwrotny, który umożliwia przedsiębiorcy uwolnienie funduszy zamrożonych w zakupionym przez siebie sprzęcie z zachowaniem możliwości jego dalszego użytkowania.

Leasing zwrotny – jak to działa

Leasing zwrotny to transakcja, dzięki której przedsiębiorca może poprawić płynność finansową swojej firmy i pozyskać dodatkowe fundusze na spłatę bieżących zobowiązań. Wszystko to w niezwykle szybki i wygodny sposób oraz bez utraty jakichkolwiek sprzętów niezbędnych do dalszego powadzenia działalności.

Leasing zwrotny to niezwykłe połączenie umowy leasingu z umową sprzedaży. Przedmiotem tego typu transakcji może być każdy składnik majątku, który podlega amortyzacji (np. nieruchomość lub samochód). Przedsiębiorca jako właściciel najpierw sprzedaje go firmie leasingowej, a następnie poprzez umowę leasingową zastrzega sobie prawo do korzystania z niego na ustalonych warunkach.

Choć w ramach leasingu zwrotnego właścicielem wskazanej rzeczy staje się leasingodawca, w praktyce przedsiębiorca może z niej korzystać tak samo, jak do tej pory. W zamian musi jedynie odprowadzać do firmy leasingowej ustaloną miesięczną opłatę.

Zamień samochód na gotówkę

Leasing zwrotny umożliwia firmom szybkie zwiększenie aktywów obrotowych przez uwolnienie funduszy zamrożonych w posiadanym majątku, najczęściej właśnie w samochodzie. Środki z jego sprzedaży można wykorzystać w dowolny sposób, np. uregulować za ich pomocą bieżące zobowiązania finansowe przedsiębiorstwa. To doskonały sposób na poprawę kondycji firmowego budżetu z zachowaniem możliwości dalszego użytkowania posiadanego sprzętu.

Poznaj szczegóły

Leasing zwrotny to niezastąpione rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy znaleźli się obecnie w trudnej sytuacji finansowej lub potrzebują dodatkowej gotówki na wykorzystanie niespodziewanej okazji inwestycyjnej. Jedną z najpopularniejszych firm oferujących ten rodzaj leasingu jest Internetowy Fundusz Leasingowy. Zapewnia przedsiębiorcom leasing zwrotny:

– nawet na okres 2 lat z możliwością odroczenia pierwszej raty o dwa miesiące,

– z kwotą finansowania w wysokości 55%,

– z decyzją wydawaną już w 15 minut,

– dostępny już od pierwszego dnia prowadzenia działalności, dzięki czemu mogą z niego skorzystać nawet początkujący przedsiębiorcy.

Chcę poznać możliwości leasingu zwrotnego

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.