Oto zestawienie 15 wiodących firm pożyczkowych w Polsce, udzielą nam one zobowiązań w postaci pożyczki online zgodnie z zasadami odpowiedzialnego pożyczania

Gdzie dostaniemy najwięcej przy skorzystaniu po raz pierwszy z usług pożyczkodawcy? Która firma ma najdłuższy okres spłaty, a gdzie możemy się udać po finansowe wsparcie nawet w niedzielę? I przede wszystkim, której marce zaufać? Oto zestawienie 15 wiodących firm pożyczkowych w Polsce, które udzielą nam zobowiązań zgodnie z zasadami odpowiedzialnego pożyczania.

Jeśli dotychczas nie korzystałeś z usług firm pożyczkowych warto wiedzieć, że przy pierwszym zobowiązaniu nie dostaniesz od razu maksymalnej kwoty, jaka znajduje się w ofercie danego pożyczkodawcy. Wyjątkiem jest Kredito24, gdzie za pierwszym razem możesz ubiegać się o maksymalną kwotę, czyli 2 tys. zł. Nieco mniej, bo 1,5 tys. zł i 1,2 tys. zł oferują swoim nowym klientom odpowiednio Pożyczka Plus i Vivus, gdzie dodatkowo za pierwszym razem nie zostanie nam doliczona prowizja. Oznacza to, że oddajesz tyle, ile pożyczyłeś. Gdy potrzebujesz 1 tys. zł możesz też udać się do NetCredit. Z kolei przy bardzo małej potrzebie z pomocą przyjdzie Wonga, która oferuje zobowiązanie zaczynające się od 50 zł. Na spłatę tego niewielkiego zadłużenia możesz mieć nawet 30 dni, co będzie Cię kosztować w sumie 64,55 zł (14,55 zł to prowizja i odsetki).

W ofercie trzech firm pożyczki osiągają maksymalny poziom 3 tys. zł – NetCredit, OK Money oraz SMS365, w którym czeka nas najdłuższa droga do tej sumy (maksymalna kwota dostępna jest dopiero przy 7 zobowiązaniu). Po drugiej stronie barykady znajdują się SMS Kredyt oraz Kasomat, gdzie odpowiednio możesz liczyć na nie więcej niż 800 i 490 zł. Co ciekawe, Kasomat udziela zobowiązań jedynie osobom między 20 a 65 rokiem życia, podczas gdy pozostałe firmy preferują przedział 18-75 lat. Natomiast, jeśli chcesz skorzystać z oferty Lendon musisz mieć co najmniej 24 lata.

Kolejna sprawa to okres spłaty należności. W tej kwestii prezentowane firmy pożyczkowe dzielą się na pięć grup. Pierwsza daje od 1 do 30 dni na oddanie należności, druga – od 7 do 30 dni, trzecia pozwala wybrać okres 5-30 dni, a czwarta oferuje 15 lub 30 dni na zwrot. Piąta opcja to wybór między 15, 30 a 60 dniami.

Jak sama nazwa wskazuje szybka pożyczka powinna w jak najkrótszym czasie pojawić się na Twoim koncie bankowym. Zwykle firmy żądają przelania pewnej kwoty, od 1 gr do 1 zł, na ich ROR, który ma zweryfikować prawdziwość danych wpisanych przez Ciebie w formularzu pożyczkowym. Jeśli posiadasz rachunek w tym samym banku, co pożyczkodawca możesz liczyć na to, że pieniądze znajdą się na Twoim koncie w ciągu kilkunastu minut po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, a na pewno jeszcze tego samego dnia, w którym wysłałeś zgłoszenie. Najlepiej sytuacja wygląda w Wondze, która ma konta w niemal wszystkich znaczących bankach.

Gdzie możesz udać się po pożyczkę niezależnie od dnia tygodnia? W tej kwestii najbardziej otwarty jest Vivus, który oprócz dni roboczych, również w sobotę i niedzielę jest gotowy wesprzeć Cię finansowo. Firma obsługuje klientów przez cały tydzień, od 6.00 do 23.00. Najkrócej w niedzielę pracuje Via SMS (od 10 do 18), a poza tym dostępne są oferty Wongi, Net Credit, SMS365 oraz Soho Credit.

infografika_loanmagazine

0
Udostępnień
Google+

1 Komentarz

  1. Ewa Kondel
    10 kwietnia 2014 at 09:42 — Odpowiedz

    Bardzo interesujący ranking, szczególnie podobają mi się godziny pracy i wysokość pożyczki. Niemniej brakuje tutaj jeszcze wielu firm pozabankowych, których dodanie moim zdaniem wpłynęło by na aktualny ranking. Czekam najwięcej informacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *