Kasomat w Rejestrze Firm Pożyczkowych

dodał Sylwia Stwora
0 komentarzy

Istnieje kilka sposobów na to, aby upewnić się, że zaciągamy pożyczkę w legalnie działającej firmie pozabankowej. Jednym z nich jest obecność pożyczkodawcy w Rejestrze Firm Pożyczkowych prowadzonym przez Związek Firm Pożyczkowych. Znajdziemy w nim Kasomat, co potwierdza, że jest to marka godna zaufania.

Możliwość udzielania pożyczek jako firma pozabankowa nie jest związana z koniecznością zdobycia specjalnej licencji od Komisji Nadzoru Finansowego, jak to ma miejsce w przypadku banków. Aby prowadzić działalność pożyczkową, wystarczy spełnić takie same warunki, jak przy innych formach działalności gospodarczej. To w połączeniu z pojawieniem się na rynku tzw. firm-krzaków, które podszywając się pod legalne podmioty, naciągają klientów i wprowadzają ich w poważne problemy finansowe.

Wprawdzie w pierwszym projekcie tzw. ustawy antylichwiarskiej postulowano wprowadzenie rejestru firm pożyczkowych, ale ostateczna wersja nowelizacji przepisów, którą przegłosował Sejm, już nie wspomina o takim podmiocie. Najwięcej kontrowersji budziło to, kto powinien prowadzić taki nadzór. Padało kilka propozycji – Ministerstwo Gospodarki, UOKiK, KNF. Ostatecznie żadna opcja nie przeszła.

kasomat-w-rejestrze-firm-pozyczkowych-1


W międzyczasie na stworzenie niekomercyjnej bazy danych o firmach pożyczkowych, która będzie dla potencjalnych pożyczkobiorców źródłem informacji o tym, u kogo można otrzymać szybki zastrzyk dodatkowej gotówki zdecydował się Związek Firm Pożyczkowych. Rejestr Firm Pożyczkowych ruszył 12 stycznia, a na liście ponad 100 marek, które się w nim pojawiły, był Kasomat.

Co znajdziemy w rejestrze o marce, której operatorem jest spółka Surat? Podstawowe informacje na temat firmy, czyli m.in. dane kontaktowe, datę wpisu do KRS oraz numer KRS, NIP i wysokość kapitału zakładowego. Z RFP dowiemy się również, że Kasomat należy do grona odpowiedzialnych pożyczkodawców, czego potwierdzeniem jest certyfikat Odpowiedzialny Pożyczkodawca Loan Magazine.

certyfikat-kasomat

Podobne wpisy

Zamieść komentarz