Mintos pozyskał od inwestora 5 milionów EUR. Dzięki tym funduszom marka planuje wprowadzić dla swoich użytkowników konta IBAN oraz karty debetowe.

Mintos to wirtualna platforma umożliwiająca inwestowanie w pożyczki społecznościowe. Marka od lat łączy inwestorów indywidualnych z klientami firm rynku pozabankowego. Obecnie Mintos pozyskał 5 milionów euro dodatkowych funduszy w ramach finansowania serii A. Środki te pozwolą marce wprowadzić do swojej oferty konta osobiste IBAN oraz karty debetowe.

Dynamiczny rozwój spółki

Mintos regularnie bije kolejne rekordy. Ostatni z nich dotyczył łącznej kwoty kapitału zainwestowanego poprzez platformę. Suma ta przekroczyła niedawno 1,2 mld euro. Z kolei łączna kwota zysku osiągniętego przez inwestorów indywidualnych od początku działalności spółki sięgnęła ponad 27 mln euro.  Średnia roczna stopa zwrotu z inwestycji poprzez Mintos wynosi niemal 12 proc., co czyni inwestowanie na platformie niezwykle korzystnym sposobem na pomnażanie kapitału.

Spółka posiada obecnie blisko 90 000 zarejestrowanych inwestorów, a liczba ta rośnie w niezwykle szybkim tempie. Eksperci szacują, że już na początku 2019 r. może sięgnąć 100 000. Z prognoz na przyszły rok wynika, że 2019 r. Mintos może zamknąć z wynikiem 300 000 zarejestrowanych inwestorów. To czyni platformę największym tego rodzaju rynkiem pożyczkowym na świecie.

Spółka zamierza dokładać wszelkich starań, by stale zwiększać liczbę aktywnych inwestorów i rozszerzać zasięg na rynku globalnym. W tym celu marka zamierza m.in. podwoić liczbę zatrudnionych pracowników.

Konta IBAN i karty debetowe już niebawem w ofercie

Niestety wielkie inwestycje wymagają wielkich nakładów finansowych. Choć firma osiągnęła rentowność już w styczniu 2017 r. to zdobycie dodatkowego finansowania umożliwi jej szybszy rozwój na znacznie większą skalę. Obecnie Mintos udało się pozyskać zastrzyk gotówki od dotychczasowego inwestora Grumpy Investments (poprzednio Skillion Ventures). To firma venture capital z Łotwy, która specjalizuje się w inwestycjach w spółki technologiczne. Inwestor przekazał spółce 5 milionów euro na dalszy rozwój.

Internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu zamierza wykorzystać dodatkowe środki na rozwój swojej działalności w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji Południowo-Wschodniej. Zamierza również powiększyć grono wykwalifikowanych pracowników, którzy pomogą budować silną pozycję marki na rynku międzynarodowym.

Pozyskany kapitał posłuży również do poszerzenia oferty Mintos o możliwość korzystania z kont osobistych IBAN i kart debetowych. To krok, który może mieć kluczowy wpływ na działalność marki. Konto IBAN umożliwi inwestorom działającym na platformie dokonywanie transakcji międzynarodowych, np. otrzymywanie wynagrodzeń bezpośrednio na rachunek Mintos.

Z kolei karta debetowa wydana przez Mintos będzie umożliwiać płynne dokonywanie płatności na całym świecie oraz wypłatę gotówki z bankomatów. Wprowadzenie nowych funkcjonalności będzie możliwe dzięki emisji pieniądza elektronicznego, o co niedawno wystąpił Mintos. Jednocześnie spółka planuje również wypuszczenie własnej aplikacji mobilnej, która wspomoże korzystanie z nowych funkcjonalności.

Zapewnienie klientom możliwości korzystania z osobistych kont IBAN i kart debetowych będzie istotnym krokiem w rozwoju naszych usług. Niedługo każdy, kto posiada własne konto IBAN będzie mógł przekazać dane o swoim koncie pracodawcom, klientom lub znajomym, aby w ten sposób otrzymywać wynagrodzenie, dokonywać płatności z wykorzystaniem karty debetowej oraz nadal inwestować na platformie Mintos, uzyskując w ten sposób wysokie stopy zwrotu, skorygowane o ryzyko. Nasza mobilna aplikacja, którą niebawem udostępnimy, w jeszcze większym stopniu ułatwi korzystanie z tej nowej funkcjonalności – powiedział Martins Sulte, współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Mintos.

 

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *