Z udzielaniem chwilówek związane jest pojęcie: odpowiedzialne pożyczanie. To zasada, zgodnie z którą pożyczkodawcy dbają o sytuację finansową klienta.

Odpowiedzialne pożyczanie – co to oznacza?

Według marki Lux Pożyczki odpowiedzialne pożyczanie to przede wszystkim upewnianie się, że klienta stać na zobowiązanie, które podejmuje. Sprowadza się to w dużej mierze do wnikliwej analizy sytuacji finansowej osoby ubiegającej się o pożyczkę oraz jej rozmowy z doradcą kredytowym. Na podstawie wiadomości uzyskanych w ten sposób dla każdego klienta podejmowana jest indywidualna decyzja dotycząca kwoty, jaką otrzyma od pożyczkodawcy. Taka analiza niweluje ryzyko popadnięcia klienta w spiralę zadłużenia oraz zapobiega jego możliwym kłopotom finansowym – choć czasem oznacza niestety wypłatę mniejszej kwoty niż ta, o którą ubiegał się klient.

 

 

Odpowiedzialne pożyczanie jest bardzo istotną praktyką na rynku polskich pożyczek pozabankowych także z punktu widzenia pożyczkodawcy – marki bowiem dążą do pozyskania stałych klientów na okres dłuższej współpracy, dlatego zupełnie nieopłacalnym jest dla nich udzielanie zobowiązań, przy których istnieje ryzyko wystąpienia trudności w spłacie.

Jak wybrać odpowiedzialnego pożyczkodawcę?

Przed zaciągnięciem jakiegokolwiek zobowiązania finansowego należy najpierw upewnić się, że firma z usług której zamierzamy skorzystać, stosuje zasady odpowiedzialnego pożyczania – tylko w taki sposób ustrzeżemy się przed ryzykiem związanym z zaciąganiem pożyczki. Zaufane marki rozpoznamy m.in. po Certyfikacie Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy Loan-Magazine. Jest to tytuł, który otrzymują pożyczkodawcy dbający szczególnie o bezpieczeństwo finansowe swoich klientów.

0
Udostępnień
Google+

komentarze 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.