Mintos rozpoczyna działalność w Azji Południowo-Wschodniej. Do platformy dołączyła pierwsza firma działająca w tym regionie.

Mintos to największa na świecie wirtualna platforma umożliwiająca inwestowanie w pożyczki konsumenckie. Obecnych jest na niej aż 56 spółek z sektora pozabankowego. Udostępniają inwestorom indywidualnym swoje produkty finansowe, np. pożyczki czy leasing. Niedawno do grona spółek dostępnych na platformie dołączyła firma Cashwagon, która prowadzi działalność w Azji Południowo-Wschodniej. To pierwsza marka z tego regionu, dzięki czemu Mintos rozszerzył swój zasięg także na ten zakątek świata.

Działalność w Azji

Cashwagon to międzynarodowy dostawca usług fintechowych, który prowadzi swoją działalność w rejonie Azji Pacyficznej. Choć marka powstała w ubiegłym roku to charakteryzuje ją niezwykle dynamiczny rozwój. Obecnie działa na terenie aż pięciu państw – Sri Lanki, Indonezji, Wietnamu, Kambodży i na Filipinach. W przyszłym roku firma chce rozszerzyć swoją działalność w Azji Południowo-Wschodniej o kolejne dwa kraje.

Cashwagon udostępni na platformie Mintos pożyczki realizowane przez filipińską markę Green Money Tree Lending Corp. To pożyczkodawca licencjonowany przez lokalne władze jako działający zgodnie z literą prawa. Tylko na Filipinach w okresie od powstania spółki w 2017 roku do października 2018 roku Cashwagon udzielił ponad 115 000 pożyczek.

 Cashwagon i Mintos z misją społeczną

Firma Cashwagon powstała jako odpowiedź na palący problem utrudnionego dostępu do usług finansowych mieszkańców Azji Południowo-Wschodniej. Upowszechnienie tego typu usług może wpłynąć na realne polepszenie jakości życia tamtejszych ludzi. Mintos chętnie wspiera tę misję, zapewniając przy tym swoim inwestorom wysokie stopy zwrotu netto z inwestycji w nowym regionie. Cashwagon to pierwsza firma działająca w Azji Południowo-Wschodniej, jednak Mintos planuje już dalszy rozwój w tym kierunku.

 – Jest to perspektywiczny region, więc dalej będziemy rozwijali naszą działalność na tych rynkach, ponieważ widzimy, że również grono inwestorów z tego regionu systematycznie wzrasta. Realizujemy tym samym nasze zapowiedzi ekspansji w tym regionie – powiedział Martins Sulte, współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Mintos.

Od w 2015 r. Mintos kwota zainwestowanych poprzez platformę środków przekroczyła 1,2 mld EUR. Z kolei od początku działalności platformy inwestorzy zarobili na niej już ponad 28 mln EUR.

 

 

1
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *