Click to Pay – pierwsze wdrożenia na polskim rynku

dodał Tomek
0 komentarzy

Fundacja Polska Bezgotówkowa we współpracy z organizacjami płatniczymi – Mastercard i Visa – kontynuuje prace, mające na celu akceptację globalnego standardu płatniczego na polskim rynku. Pierwsze wdrożenia Click to Pay są już faktem. Pilotaż usługi po stronie akceptacji uruchomił Autopay. Do końca 2024 roku Click to Pay będzie również dostępny w takich firmach jak: Fiserv Polska, PayNow, PayU, Przelewy24, Tpay oraz Wordline. Wszystkie podmioty koncentrują prace na uruchomieniu rozwiązania, które wpłynie na lepsze doświadczenie klientów w płatnościach online.

Dzisiejsi konsumenci cenią szybkość, wygodę i bezpieczeństwo podczas zakupów. W świecie fizycznym takie kryteria spełniają płatności zbliżeniowe. W świecie online takim standardem dla kart może być w przyszłości usługa Click to Pay. Połączenie wielu kart w jednym wirtualnym portfelu to nie tylko błyskawiczna i wygodna obsługa płatności (one click). To także zwiększenie szybkości zakupów wraz z poczuciem bezpieczeństwa. Naszym celem jest dostosowanie sieci akceptacji w Polsce do globalnego standardu, aby zmniejszyć liczbę porzucanych koszyków na etapie dokonywania płatności – komentuje Joanna Erdman, prezeska zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Click to Pay to bezpieczna i wygodna metoda dokonywania płatności za zakupy online na urządzeniach z dostępem do internetu – jak komputer, tablet, czy smartfon – oparta na globalnym standardzie SRC (Secure Remote Commerce) opracowanym przez EMV Co. Metoda ta eliminuje konieczność każdorazowego wpisywania numerów kart płatniczych i innych informacji podczas dokonywania płatności online. Dane karty są zapisane i przechowywane w bezpieczny sposób przez zaufane centra danych organizacji płatniczych. Usługa – po zapisaniu danych kart – działa z różnymi platformami zakupowymi w Polsce i na świecie. System jest zaprojektowany tak, aby użytkownik miał jak najprostsze doświadczenie zakupowe. Ikona Click to Pay pojawia się na stronie płatności, gdzie zarejestrowany w usłudze użytkownik może łatwo, szybko i bezpiecznie dokonać płatności.

– Implementacja Click to Pay na platformie płatniczej Autopay sprawia, że płatności stają się jeszcze prostsze i bardziej intuicyjne. Ta nowoczesna usługa, ktora jest oparta o globalny standard platnosci kartą, podnosi standardy bezpieczeństwa i wygody oraz zwiększa konwersję. Eliminuje też konieczność każdorazowego wpisywania numerów kart i innych informacji podczas dokonywania płatności. Otwarte podejście w Autopay do technologicznych innowacji odpowiada na rosnące oczekiwania konsumentów, zapewniając im płynne i bezpieczne doświadczenie płatności online – mówi Katarzyna Dmitrus, product leaderka w Autopay.

Usługa Click to Pay wykorzystuje technologię tokenizacji znaną już z innych rozwiązań jak Apple Pay czy Google Pay. Token w płatnościach zastępuje dane karty, zamieniając je w zaszyfrowany algorytm. Każdy token jest unikalny i tym samym bardzo trudny do odczytania.

Zamówienia online w Polsce z roku na rok dynamicznie rosną. To pokazuje potencjał, jaki jest do zaadresowania. Budowa zaufania do zakupów online odbywa się bowiem ewolucyjnie i wymaga nie tylko atrakcyjnych cen towarów, ale również wygody zakupu i dostawy oraz bezpiecznych metod płatności.

Podobne wpisy

Zamieść komentarz