Wealthon pozyskał 50 mln zł finansowania i jest bliski ukończenia unikatowego ekosystemu dla MŚP

dodał Tomek
0 komentarzy

Fintech Wealthon, który wspiera finansowo małe i średnie firmy oraz oferuje innowacyjne narzędzia dla przedsiębiorców, uzyskał finansowanie dłużne w wysokości 50 mln zł od funduszy zarządzanych przez CVI Dom Maklerski.

Środki te zostaną przeznaczone na zwiększenie skali działalności, rozwój produktów finansowych oraz ekspansję działalności, szczególnie w sektorze e-commerce.

Dziękuję naszym partnerom biznesowym, w szczególności CVI Dom Maklerski, dzięki którym z każdym kwartałem zbliżamy się do pozycji lidera na rynku. Pozyskane finansowanie potwierdza wiarę w naszą strategię oraz stabilność operacyjną Wealthon. Umożliwi nam ono dalsze podnoszenie jakości produktów. Finalizujemy realizację projektu kompleksowego ekosystemu narzędzi i usług, który będzie unikatowym rozwiązaniem na polskim rynku – mówi Aleksander Majchrzak, prezes Wealthon.

Wykorzystanie nowych technologii jest wyróżnikiem Wealthon. Dzięki silnikowi Wealthon Core, który firma stworzyła i rozwija, decyzja kredytowa wydawana jest ekstremalnie szybko.

– Cieszymy się, że możemy wspierać Wealthon w dalszym rozwoju. Dzięki pozyskanemu finansowaniu, spółka może zwiększać skalę działalności i odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie małych i średnich firm na produkty finansowe, w pełni wykorzystując istniejący potencjał rynkowy – mówi Adam Rzepecki, principal w CVI.

MŚP trzonem polskiej gospodarki, stale mierzącym się z wyzwaniami

MŚP generują 49,6% polskiego PKB. Mimo tego, ich codzienność nie jest łatwa. Blisko połowa firm odczuwa negatywny wpływ wojny w Ukrainie.

Przedsiębiorcy cierpią na wzroście cen materiałów i surowców, kosztów zatrudnienia oraz spadku liczby zamówień. Wzrostu obciążeń finansowych związanych z prowadzeniem działalności obawia się odpowiednio 91% i 72% mikro, małych i średnich firm w Polsce. W I kwartale 2024 zaobserwowano także wzrost niepewności dotyczącej wpływu inflacji na sytuację przedsiębiorstw.

Jakie w związku z tym działania podejmą właściciele firm? Większość z nich planuje zrezygnować z premii i podwyżek dla pracowników lub pozyskać finansowanie zewnętrzne. Im mniejsza firma, tym bardziej obawia się negatywnego wpływu inflacji na swój biznes.

Wealthon przychodzi z gotowym rozwiązaniem – pożyczka pod obroty z terminala

Flagowym produktem firmy jest pożyczka Wealthon POSCASH. Autorski system scoringowy bada zdolność kredytową klienta i wydaje automatyczną decyzję w rewolucyjnie krótkim czasie. Wysokość spłaty zależna jest od dziennego obrotu na terminalu płatniczym.

Dzięki temu nawet przedsiębiorstwa, których dochody uzależnione są od sezonu, mają możliwość uzyskania dodatkowego wsparcia finansowego. Wealthon jako pierwszy w Polsce wprowadził tak innowacyjne rozwiązanie. Odpowiada ono na potrzeby wielu małych i średnich firm, które ze względu na liczne bariery, jakie stawiają banki, nie mogłyby rozwijać działalności.

Wsparcie e-sklepów

W maju tego roku dzięki współpracy Wealthon i IdoSell powstało finansowanie dedykowane e-sklepom. Najbardziej efektywna platforma dla e-sklepów połączyła siły ze specjalistami od finansów. Pożyczka Wealthon POSCASH e-commerce to rozwiązanie, które odpowiada na aktualne wyzwania rodzimego rynku sklepów internetowych.

Finansowanie dla innowacji

Nad przebiegiem transakcji między funduszem CVI Dom Maklerski i Wealthon czuwała kancelaria Juzala Salwa. Dzięki uzyskanym środkom Wealthon będzie mógł poszerzyć gamę produktów, oferując klientom najlepsze możliwe rozwiązania, kontynuować rozwój technologii oraz odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie rynku MŚP na szybkie i wygodne formy finansowania.

Podobne wpisy

Zamieść komentarz