Credit.pl – nowy pożyczkodawca rodem z Estonii

dodał Sylwia Stwora
1 komentarzy

Firma pożyczkowa, która rozpoczęła swoją działalność w Polsce pod koniec lipca, należy do spółki Nordecum, będącej częścią estońskiej grupy finansowej Placet Group OÜ.

Credit.pl – pierwsza pożyczka za darmo

Nowy gracz w segmencie pożyczek online od razu startuje z opcją darmowej pożyczki dla swoich pierwszych klientów. Mogą oni ubiegać się o kwotę od 100 do 1000 zł bez dodatkowych opłat – prowizja wynosi 0 zł. Oznacza to, że po 30 dniach oddajemy tyle, ile pożyczyliśmy. Terminowa spłata otwiera drogę do wyższych kwot – do 2 000 zł przy drugiej pożyczce lub 3 000 zł – przy trzecim i następnym zobowiązaniu. W razie problemów z terminowym oddaniem należności, można odroczyć spłatę, oczywiście za dodatkową opłatą. Proces ubiegania się o pożyczkę zaczynamy od wypełnienia zgłoszenia rejestracyjnego, który służy utworzeniu konta klienta w serwisie pożyczkodawcy. Następnie wypełniamy wniosek o pożyczkę i robimy przelew na 1 gr z naszego rachunku bankowego w celu weryfikacji podanych przez nas danych.

Credit.pl – dla kogo?

Credit.pl udziela pożyczek online osobom między 21 a 65 r.ż., które nie posiadają negatywnych wpisów w bazach BIG, są zameldowane na stałe w Polsce i mają ważny dowód osobisty oraz konto bankowe.

Credit.pl – warto czy nie?

O ile pierwsze zobowiązanie mamy za darmo, to już przy drugim i kolejnym dopłacamy do niego 25 proc. wartości pożyczki. Na przykład, jeśli bierzemy 800 zł oddajemy 1000 zł, a przy 1500 zł – 1875 zł. Dla porównania zwycięzcy sierpniowego rankingu chwilówek – Ferratum Bank oraz Filarum za te same kwoty pożyczki policzą sobie odpowiednio 1050 i 1950 zł oraz  1024,86 zł i 1921,62 zł. Wprawdzie Credit.pl wypada w tych statystykach lepiej, ale analizując szczegółowej ofertę widać brak informacji np. o okresie, na jaki można przedłużyć spłatę pożyczki, kosztach tej usługi. Na stronie pojawiają się też sprzeczne informacje co do promocyjnej pożyczki za 0 zł. Na głównej mamy informację o 1000 zł bez odsetek, a w regulaminie jest mowa o 1500 zł za darmo.
credit-pl-pierwsza-pozyczka

Podobne wpisy

Zamieść komentarz