Kwestia zadbania o cyberbezpieczeństwo jest niezwykle istotna szczególnie dla banków, kantorów, wypożyczalni samochodów, firm ubezpieczeniowych, pożyczkowych.

Internet z biegiem lat zyskuje coraz większe znaczenie w naszym życiu, a wraz z nim coraz bardziej istotna staje się także kwestia cyberbezpieczeństwa. IDENTT to firma, która świadczy usługi informatyczne właśnie z tego zakresu, zajmując się między innymi projektowaniem, implementacją oraz wdrażaniem dedykowanych rozwiązań IT zwiększających bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

Identt, czyli weryfikowanie dokumentów

– IDENTT oferuje swoim klientom usługi oraz produkty, które pozwalają na weryfikację autentyczności, zapewnienie integralności oraz bezpieczeństwa informacji. Oferujemy rozwiązania, które pozwalają na weryfikowanie dokumentów tożsamości w sposób automatyczny. Dzięki naszym produktom sprawdzane są takie elementy jak poprawność i integralność danych, zgodność zdjęcia użytkownika z jego zdjęciem z dowodu, obecność dokumentu w bazach skradzionych i zgubionych dokumentów. – mówi Jan Szajda, Prezes Zarządu firmy IDENTT.

zd
Jan Szajda Prezes Zarządu firmy IDENTT

Kwestia zadbania o cyberbezpieczeństwo jest niezwykle istotna szczególnie dla banków, kantorów, wypożyczalni samochodów, firm ubezpieczeniowych, pożyczkowych, operatorów telekomunikacyjnych, dostawców systemów płatności oraz dla administracji publicznej. To właśnie te podmioty najczęściej korzystają z usług firmy IDENTT, która na życzenie klienta projektuje i implementuje systemy komputerowe ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień ochrony. Klientom dbającym o swoje bezpieczeństwo w sieci IDENTT przygotowuje dedykowane systemy IT, które zapewniają bezpieczeństwo, anonimowość i integralność danych oraz implementację aplikacji webowych, desktopowych i mobilnych.

Produkty firmy IDENTT to przede wszystkim narzędzia wspierające proces weryfikacji dokumentów tożsamości klienta, np. idenTT Verification System. Użyte w tym produkcie zaawansowane techniki analizy danych pozwalają osiągnąć wysoki stopień wiarygodności wyników. W przypadku określania tożsamości osób na podstawie zdjęcia doskonałym rozwiązaniem jest natomiast Facelab – skutecznie porównuje wizerunek osoby z jej zdjęciem widniejącym na dokumencie, wykorzystując nowatorskie rozwiązanie oparte na sieciach neuronowych. IDENTT swoim klientom umożliwia także skorzystanie z takiego rozwiązania jak PassBy[Me], które służy do elektronicznej identyfikacji, uwierzytelniania oraz podpisywania. Korzystając z aplikacji mobilnej, klient może w ten sposób potwierdzić chęć logowania, dokonania transakcji lub podpisać umowę z wybraną instytucją.

eStamp, czyli System Elektronicznej Pieczęci

Automatyczne nanoszenie na drukowany lub elektroniczny dokument danych, które umożliwiają weryfikację jego autora oraz treści umożliwi natomiast eStamp, czyli System Elektronicznej Pieczęci. To dzięki niemu już w ciągu kilkunastu sekund może sprawdzić, czy dokument jest oryginalny. Doskonałym uzupełnieniem systemu cyberbezpieczeństwa jest SecPass, czyli program pozwalający na bezpieczne przechowywanie i współdzielenie wrażliwych danych takich jak hasła, klucze kryptograficzne, dane dostępowe, kontakty oraz pliki. Dane te mogą być jednocześnie udostępniane współpracownikom w strukturze projektów.

identt_logo_250Firma IDENTT została nominowana przez Gazetę Bankową laureatem konkursu Techno Biznes 2016 zajmując pierwsze miejsce w kategorii Informatyka, Internet, Telekomunikacja. Przez 17 lat obecności na rynku z usług grupy IDENTT skorzystało już około 1300 klientów w ponad 35 krajach na świecie.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.