Już 7 marca w Hotelu Polonia Palace w Warszawie odbędzie się III Kongres Sektora FinTech. To cykliczne wydarzenie, które każdego roku przyciąga przedstawicieli banków, firm pożyczkowych, kadry zarządzającej podmiotów sektora fintech oraz wszelkich dostawców produktów i usług finansowych.

Już od 2017 r. Kongres Sektora FinTech stanowi doskonałe pole dyskusji nad aktualnym stanem oraz kierunkami rozwoju sektora usług finansowych. Każdego roku to wydarzenie cieszy się ogromną popularnością – ubiegłoroczne spotkanie zgromadziło ponad 150 uczestników i praktyków sektora. Pojawiły się na nim także osoby związane z bankowością, ubezpieczeniami czy doradztwem finansowym. Tak wielka liczba uczestników z różnych branż dowodzi, że Kongres stał się niezwykle ważnym i cenionym miejscem wymiany doświadczeń dla specjalistów i praktyków sektora usług finansowych.

III Kongres Sektora FinTech już za miesiąc

W trakcie III Kongresu Sektora FinTech przedstawiony zostanie aktualny stan sektora oraz perspektywy jego rozwoju na przyszłość. Podczas tegorocznego spotkania poruszony zostanie również temat czynników wzrostu sektora FinTech, czemu towarzyszyć będzie prezentacja wyników raportu Deloitte Fintech by the numbers. Później nastąpi dyskusja o obszarach rozwoju podmiotów z sektora FinTech oraz perspektywach dalszego rozwoju polskiego i brytyjskiego rynku. Po krótkiej przerwie rozpocznie się część spotkania dotycząca otoczenia regulacyjnego sektora FinTech wraz z prezentacjami na temat RODO, AML oraz PSD2. 

Po lunchu odbędzie się prezentacja Zasad Dobrych Praktyk dla platform crowdfundingowych wraz z komentarzami zaproszonych ekspertów. Przedstawione zostanie również spojrzenie na polski sektor FinTech z punktu widzenia inwestora. Uczestnicy wydarzenia poznają aktualną ocenę inwestorów dotyczącą stanu sektora FinTech, jeg perspektywy na przyszłość pod kątem finansowania oraz przeszkody w pozyskiwaniu finansowania z pozycji podmiotów FinTech.

Szczegółowa agenda spotkania jest dostępna na stronie internetowej organizatora. Można tam również zarejestrować swój udział w wydarzeniu. III Kongres Sektora FinTech organizowany jest przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – instytucję, która aktywnie wspiera rozwój sektora usług finansowych w naszym kraju. W tym roku w organizację wydarzenia zaangażowało się także Stowarzyszenie Absolwentów MBA Politechniki Gdańskiej.

 

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.