Marka Mintos odnotowała na swoim koncie kolejny wielki sukces. Łączna kwota środków zainwestowanych przez platformę przekroczyła 1,5 mld euro, z kolei liczba zarejestrowanych użytkowników osiągnęła pułap 100 000.

Sukces platformy

Globalna platforma do inwestowania w pożyczki osiągnęła kolejny wielki sukces. Związany jest on ze wzrostem łącznej wartości wszystkich środków zainwestowanych poprzez Mintos oraz ze znacznym wzrostem liczby użytkowników platformy. Od początku działalności Mintos, łączna kwota środków zainwestowanych przez platformę przekroczyła 1,5 mld euro. W ciągu czterech lat na platformie zarejestrowało się już ponad 100 000 użytkowników. Dzięki inwestycjom w pożyczki zarobili oni ponad 32 miliony euro.

Plany na przyszłość

Spółka nie zamierza spoczywać na laurach. Pod koniec ubiegłego roku pozyskała 5 mln euro, które przeznaczy na dalszy rozwój. Środki te posłużą m.in. do uruchomienia międzynarodowych numerów bankowych (IBAN) oraz kart debetowych. W planach jest również wypuszczenie aplikacji mobilnej oraz dalszy rozwój platformy. Obecnie dostępnych jest na niej aż 60 firm pożyczkowych z 28 krajów. Marka chce stale rozbudowywać dostępną ofertę. Spółka nie zamierza również ustawać w ekspansji geograficznej, rozbudowywaniu swojego zespołu oraz pozyskiwaniu nowych użytkowników.

2019 rok będzie dla nas kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju. W poprzednim roku wprowadziliśmy na naszą platformę szereg funkcjonalności istotnych dla inwestorów, takich jak strategie inwestycyjne dla rynku wtórnego, czy też uwierzytelnianie dwupoziomowe. W tym roku chcemy dalej rozwijać naszą ofertę, czego pierwszym etapem będzie wprowadzenie kont IBAN, kart debetowych oraz aplikacji, która będzie tym zarządzać. Chcemy jak najbardziej dostosować naszą platformę do oczekiwań inwestorów i zwiększyć jej funkcjonalność. Będziemy też kontynuować rozwój zagraniczny Mintos – mówi Martins Sulte, współzałożyciel oraz CEO Mintos.

Mintos w Polsce

Platforma Mintos na polskim rynku cieszy się stale rosnącą popularnością. Dynamicznie wzrasta nie tylko liczba polskich firm pożyczkowych dostępnych na platformie, ale także liczba polskich inwestorów oraz zainwestowanych przez nich środków. Dane za ubiegły rok pokazują, że w ciągu całego 2018 r. liczba inwestorów potroiła się do wartości 6 300 użytkowników. Wzrosła także łączna suma środków zainwestowanych przez polskich inwestorów. Niedawno przekroczyła ona 44,5 mln euro.

 

Liczba zarejestrowanych inwestorów polskich na Mintos

 

Polscy inwestorzy swoje środki najchętniej lokują w pożyczkach udzielanych w złotym oraz euro. Średnia wartość tego typu inwestycji wynosi blisko 3 600 euro. Największą popularnością cieszą się zobowiązania krótkoterminowe, pożyczki osobiste, a także pożyczki podjęte na zakup samochodu. Dużym zainteresowaniem cieszą się również pożyczki biznesowe oraz faktoring.

Dla Mintos to właśnie polski rynek jest jednym z najbardziej perspektywicznych kierunków rozwoju. Właśnie z tego powodu już w połowie 2017 r. spółka podjęła decyzję o otworzeniu swojego pierwszego zagranicznego biura właśnie w Polsce. Powstało ono w połowie 2017 r. w Warszawie.

 

1
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *