Na święta będziemy pożyczać poza bankowo

dodał Tomasz Rafalski
0 komentarzy

Co trzecia pożyczka do 4 tys. w firmie pozabankowej

Zwiększa się liczba osób wybierających ofertę firm poza bankowych. To już 9,8 proc. ogółu społeczeństwa posiadającego zobowiązania w instytucjach finansowych. Głównym powodem zainteresowania szybkimi pożyczkami jest odmowa udzielenia kredytu przez bank. Tendencja nasila się szczególnie okresie przedświątecznym i noworocznym. Przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z dużym nakładem finansowym, co sprawia, że Polacy chętniej zaciągają szybkie pożyczki internetowe. Z raportu Deloitte wynika, że w zeszłym roku wydaliśmy na prezenty oraz jedzenie około 1126 zł. Z kolei dane BIK wskazują, że co trzecia pożyczka na kwotę mniejszą niż 4 tys. zł zaciągana jest właśnie w sektorze poza bankowym.

Pożyczki internetowe – intuicyjne i szybkie

Pożyczki gotówkowe zaciągane przez internet stają się coraz bardziej intuicyjne i przyjazne dla użytkownika. Posiadają kalkulatory pozwalające określić kwotę pożyczki i okres jej spłaty oraz oszacować wszystkie dodatkowe opłaty. Tymczasem badanie zdolności kredytowej w instytucjach bankowych jest bardzo wnikliwie i czasochłonne, w efekcie czego proces kredytowy się wydłuża, a wiele wniosków zostaje odrzuconych. Na kredyt bankowy nie mogą liczyć osoby mające zbyt niskie dochody, bezrobotne bądź zadłużone. Firmy pożyczkowe ograniczają kwestie formalne, dbając jednak o to, by udzielać pożyczek osobom mogącym w przyszłości bez problemu je spłacać.
Do odpowiedniej oceny ryzyka i ograniczenia możliwości nadmiernego zadłużania się klientów, wykorzystywany jest zaawansowany, oparty o Big Data modelu scoringu, który na podstawie analizy 20 000 danych jest w stanie w bardzo krótkim czasie wydać decyzję i przelać środki na konto klienta.

Do otrzymania pożyczki wystarczy dowód osobisty oraz wypełnienie prostego formularza, a decyzja o jej przyznaniu bądź odmowie zapada niemal natychmiast – podkreśla Katarzyna Davies, dyrektor zarządzający Kreditech Polska, operatora marki Kredito24.pl. Na pożyczki online często decydują się osoby ceniące sobie anonimowość i dyskrecję przy pożyczaniu pieniędzy. Klienci korzystający z takich usług doceniają także błyskawiczną wypłatę pieniędzy na konto – dodaje Davies.

Polacy nie boją się już pożyczek, bo dzięki nim mogą realizować plany i potrzeby, na które chwilowo brak im środków, nie zapominając jednak, że każdy dług trzeba spłacić. Edukacja finansowa społeczeństwa jest na coraz wyższym poziomie. W internecie pożycza coraz bardziej świadomy konsument, często posiadający już inne zobowiązania kredytowe, który potrafi rozsądnie planować finanse. Związek Firm Pożyczkowych szacuje, że na koniec tego roku rynek pożyczek poza bankowych osiągnie wartość 5,1 mld zł. Do dziś zaciągnęło je już ponad 1,3 mln Polaków.

Podobne wpisy

Zamieść komentarz