W tym roku po raz pierwszy organizatorzy Gali Loan Magazine Awards postanowili również przyznać specjalne wyróżnienia w kategorii „Nowe Technologie Loan Magazine Awards 2019„. Można tu zgłaszać wszystkie rozwiązania z obszaru rynku Fintech, które na swój sposób rewolucjonizują rynek lub w znaczący sposób wpływają na jego rozwój.

Nominacji dokonuje redakcja serwisu Loan Magazine, a wyróżnionych wyłoni Rada Ekspertów Loan Magazine Awards 2019.

Nominacje w kategorii „Nowe Technologie Loan Magazine Awards 2019w obszarze innowacja otrzymują:

BIG Data Box

BigDataBox to spółka, która stworzyła pierwszą platformę do wymiany informacji pomiędzy uczestnikami rynku Rent a Car i Carsharing. Platforma umożliwiająca kooperację pomiędzy dostawcami informacji, a ich odbiorcami. To nowa inicjatywa firmy BigDataBox.  Istotnym elementem systemu jest ulokowanie wszystkich potrzeb rynku w jednym miejscu. Dotychczas potrzeby te były mocno rozproszone.

System Surf4Tax

Firma stworzyła System Surf4Tax, czyli innowacyjną, bezpłatną aplikację dla biur rachunkowych do bezpiecznej komunikacji z wieloma instytucjami finansowymi (np. bankami, firmami leasingowymi i ubezpieczeniowymi). Aplikacja umożliwia księgowym błyskawiczne przesyłanie zgłoszeń klientów w celu pozyskania dla nich ofert produktów finansowych. Surf4Tax jest pierwszym i jedynym niezależnym integratorem biur rachunkowych z rynkiem usług finansowych w Polsce. Z Systemu Surf4Tax korzysta już ponad 400 biur rachunkowych z całej Polski.

Softlex

Produkt Softlex to aplikacja do wspierania windykacji w firmach windykacyjnych, w działach windykacyjnych (np. ubezpieczycieli, firm pożyczkowych, firm energetycznych, handlowych), działach prawnych.

Softlex obsługuje proces windykacji od windykacji polubownej (miękka windykacja, callcenter), windykacji sądowej (również pełna komunikacja EPU) oraz egzekucji komorniczej.

Lidya

Lidya to globalna firma, która zapewnia bieżące finansowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych, z centrum R&D w Portugalii. Działa na szybko rosnących rynkach, gdzie MŚP stanowią o sile gospodarki – w Nigerii, Polsce i Czechach – wspierając firmy kapitałem obrotowym.

To, co jest na polskim rynku zupełnym novum: w decyzji o udzieleniu finansowaniu dla MŚP Lidya zupełnie nie bierze pod uwagę długości działalności firmy i jej bankowej zdolności kredytowej. Nie bierze też „pod zastaw” hipoteki czy faktur. System AI ocenia natomiast ok. 100 elementów świadczących o działalności firmy.

PayUkraine

PayUkraine to fintech oferujący tanie przelewy dla Ukraińców mieszkających w Polsce, Niemczech i we Włoszech. Polska firma współpracuje m.in. z Orange i PrivatBank – największym ukraińskim bankiem – które oferują usługi PayUkraine swoim klientom.

Fintech odpowiada na problem przesyłania pieniędzy przez imigrantów z Ukrainy: aż 40% decyduje się na anachroniczne metody, jak przekazywanie gotówki kierowcom TIR-ów, autobusów czy pasażerom pociągów. Ci, którzy wybierają tradycyjną bankowość, natykają się na skomplikowane regulaminy i wysokie opłaty, m.in. za przewalutowanie. PayUkraine oferuje jasne zasady – najniższy kurs na rynku, niezmienna prowizja 6,99 zł, obsługa w ojczystym języku 24/7.

Leadorium

Grupa LeadsMansion, polska spółka z sektora fintech dostarczająca leady finansowe na rynkach polskim i amerykańskim, prowadzi prace nad platformą afiliacyjną nowej generacji opartą o technologię blockchain. Projekt, nazwany Leadorium, ma wykorzystać mechanizmy oferowane przez zdecentralizowane bazy danych i zaadresować główne wyzwania globalnego rynku afiliacyjnego, takie jak transparentność rozliczeń, bezpieczeństwo czy nieuczciwie generowany traffic.

Quitsnap

Technologia Quitsnap to nowoczesne rozwiązanie do monetyzacji ruchu na własnych stronach i stronach zewnętrznych w oparciu o marketing automation, Tele sprzedaż, email marketing a w szczególności innowacyjne podejście do afiliacji.

W przeszłości rozwiązanie to było testowane w Vivusie i Allianz Direct a dziś wraca w nowej odsłonie. Połączenie bazy danych o klientach z ruchem na stronach afiliantów sprawia, że customer journey rozwiązuje problem kosztów Call Center i pozwala targetować kampanie afiliacyjne na pojedynczych klientów.

Screenity

To zupełna nowość na polskim rynku. Screenity umożliwia zakup ubezpieczenia ekranu smartfona zaledwie w kilka minut. Wszystko to całkowicie online i bez zbędnych formalności.Aby skorzystać z takiego ubezpieczenia, wystarczy tylko pobrać specjalną aplikację na swój telefon.  W przeciwieństwie do innych tego typu ubezpieczeń, Screenity nie wymaga jednak odwiedzin w punkcie ubezpieczyciela, gdzie pracownik ogląda telefon i robi zdjęcia panelu dotykowego. Marka umożliwia weryfikację ekranu przez Internet.

loan-by-link

Spółka Provema wprowadziła na rynek produkt o nazwie loan-by-link. Ma on za zadanie umożliwić zakup droższych produktów w formie ratalnej bez konieczności wizyty w oddziale partnerskim czy wypełnienia skomplikowanych wniosków. Klient dobiera produkt, wybiera opcję płatności ratalnej po czym zostaje przekierowany do formularza pożyczki. Po weryfikacji danych kwota pożyczki zostaje wypłacona dostawcy a klient otrzymuje zakupiony produkt. Zakupy w 100% on-line.

AXI Card

AXI jest unikalnym produktem finansowym, który pozwala Ci na zakupy na całym świecie, niezależnie czy płatności dokonujesz w intenecie czy w sklepach stacjonarnych.  To, co wyróżnia Kartę AXI na rynku, to uproszczone wymagania wobec jej posiadaczy – można ją otrzymać prościej i szybciej niż w tradycyjnym banku.

 

Paypo

PayPo to innowacyjna forma płatności przeznaczona dla sklepów internetowych, polegająca na odroczeniu zapłaty dla konsumenta o 30 dni bez dodatkowych kosztów. 30 dni to także czas w którym klient może podjąć decyzję o rozłożeniu płatności na 4 wygodne raty bez dodatkowych weryfikacji. System PayPo można określić hasłem „marzenia realizujesz dzisiaj, płacisz kiedy Ci wygodnie”.

Cardina 

Cardina prowadzi działalność z zakresu pozabankowych kart kredytowych. Za misję obrała sobie tworzenie i umacnianie niezależnej pozabankowej sieci finansowej, odpowiadającej na potrzeby współczesnego konsumenta. Za najwyższy priorytet stawia sobie transparentność  działań i budowę zaufania wśród swoich klientów.
Wieloletnia działalność na rynku finansowym naszego zespołu pozwoliła poznać potrzeby klientów. Odpowiedzią na te potrzeby jest Cardina.W 2017 roku uzyskaliśmy licencję Krajowej Instytucji Płatniczej i jako pierwsi w Polsce, zaczęliśmy wydawać pozabankową kartę kredytową dla wszystkich.

 

Zgłoszenia w kategorii „Nowe Technologie Loan Magazine Awards 2019” przyjmowane były do końca grudnia 2019r.

Wyróżnionych poznamy podczas finałowej Gali 30 stycznia 2020 roku we Wrocławiu.

1
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *