Paywerk wprowadza BNPL as a Service

dodał Tomasz Rafalski
0 komentarzy

Paywerk wprowadza BNPL as a Service , dając możliwość stworzenia własnej metody płatniczej BNPL bankom, instytucją płatniczym a nawet sklepom internetowym. 

Paywerk, fintech BNPL, zaczęła oferować BNPLaaS! Po wejściu na polski rynek we współpracy z InBankiem we wrześniu 2022 roku, Paywerk rozszerza zakres oferty o BNPLaaS. Nowa platforma jest zbudowana dla banków, dostawców usług płatniczych i międzynarodowych e-commerców, którzy chcą wejść na rynek BNPL. Paywerk umożliwia stworzenie własnej metody płatności za ułamek kosztów i czasu w porównaniu z tworzeniem produktów we własnym zakresie. Rozwiązanie jest zbudowane na z wielu modułów, które mogą być dopasowane do potrzeb partnera tworząc totalnie nowe, customowe rozwiązanie na rynku.

Szacuje się, że w porównaniu z budowaniem produktu we własnym zakresie, rozwiązanie BNPLaaS firmy Paywerk pozwala zaoszczędzić od 1,5 do 3 mln EUR na kosztach rozwoju, a pełne wdrożenie projektu może nastąpić już w ciągu 8 tygodni.

Platforma Paywerk oferuje szereg w pełni gotowych modułów dla użytkowników końcowych, w tym bramka płatności, portal merchanta i kupujących, zestaw narzędzi marketingowych dla handlowców oraz system przypomnień.. Platforma oferuje produkty bazujące na kartach płatniczych wśród których można znaleźć metody takie jak: Kup teraz, Odrocz płatność, Podziel na 3,6,12 lub inną ilośc mniejszych rat. 

Moduły płatności posiadają gotowe integracje z głównymi platformami e-commerce, takimi jak WooCommerce, Magento i PrestaShop. Po stronie infrastruktury i usług Paywerk oferuje rozliczanie płatności, dedykowany i w pełni parametryzowalny silnik decyzyjny, kontrolę nad cenami oraz API do kontrolowania wszystkiego.

Główną wartością dla banków jest możliwość wprowadzenia na rynek produktu BNPL pod własną marką w ciągu dwóch miesięcy i po 10-krotnie niższych kosztach. Z drugiej strony dostawcy usług płatniczych mogą zwiększyć przychody i drastycznie poprawić wrażenia użytkowników końcowych dzięki własnej metodzie BNPL. Oferta skierowana do największych e-commerców pozwala stworzyć własną ujednoliconą metodę płatności odroczonych na wielu rynkach i na własnych zasadach czego mamy już kilka przykładów na rynku fashion czy retail- mówi Marcin Kwiatkowski, Head of Growth 

Jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem produktu BNPL na rynek, skontaktuj się z Paywerk za pośrednictwem ich strony internetowej.

Podobne wpisy

Zamieść komentarz