Pod koniec października PZU oraz Alior Bank uruchomiły Cash – innowacyjną platformę internetową, która służy do podejmowania pożyczek. Banki połączyły swoje siły, by umożliwić pracownikom pozyskanie dodatkowej gotówki na korzystnych warunkach.

Platforma internetowa Cash to nowoczesne narzędzie, za pośrednictwem którego pracownicy firm mogą podejmować szybkie i tanie pożyczki. Działanie platformy oparte jest na technologii wykorzystywanej przez pośrednika pożyczkowego Bancovo. To brand należący do Alior Banku, który również działa na rynku pożyczkowym, specjalizując się we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w zakresie finansów.

Cash to jednak zupełnie unikatowe rozwiązanie na polskim rynku. Wyróżnia je możliwość automatycznego pobierania raty pożyczki z wynagrodzenia otrzymywanego przez pożyczkobiorcę. Program pilotażowy platformy zakłada udostępnienie tego rozwiązania ponad 10 tys. pracownikom Grupy PZU. Najbliższe tygodnie mają przynieść rozszerzenie zasięgu platformy również na innych pracodawców. Twórcy Cash podkreślają, że już finalizowane są umowy z pierwszymi zainteresowanymi.

Dla pracowników i pracodawców

Cash to atrakcyjne narzędzie przede wszystkim dla pracowników, którym gwarantuje dostęp do szybkiej i taniej pożyczki. Rozwiązanie to ma być przydatne również dla pracodawców, którzy dzięki niemu będą mogli zaoferować swojej kadrze dodatkowe korzyści. Twórcy Cash zakładają, że z rozwiązania będą korzystać osoby zatrudnione na umowę a pracę, a oferowane im pożyczki będą cechowały się szybkością, wygodą i niskim oprocentowaniem (poniżej 5 zł za każdy pożyczony 1000 zł przy spłacie w 18 lub więcej ratach). Sam wniosek o pożyczkę można będzie złożyć zaledwie w kilka minut, a podpisanie umowy pożyczkowej zastąpi przepisanie kodu otrzymanego SMS-em. Ponadto raty zobowiązania będą automatycznie potrącane z wynagrodzenia pożyczkobiorcy, dzięki czemu zminimalizowane zostanie ryzyko opóźnień w spłacie. Warto również podkreślić, że do podjęcia pożyczki nie trzeba będzie przedstawiać żadnych zaświadczeń o zarobkach, ponieważ wszelkie wnioski o pożyczkę przekazywane będą do systemu bezpośrednio przez pracodawcę.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *