Fintech Symmetrical uruchomił platformę, która umożliwia otrzymanie wcześniejszej wypłaty wynagrodzenia oraz podejmowanie tanich pożyczek pod zastaw pensji. Usługa działa w zgodzie z hasłem „każdy dzień może być dniem wypłaty”. Przeznaczona jest dla pracowników i pracodawców, a korzystać z niej można za pomocą aplikacji mobilnej.

Polsko-brytyjska spółka po raz kolejny udowadnia, że na sercu leży jej wolność finansowa społeczeństwa. Tym razem Symmetrical uruchomił specjalną platformę do wypłacania zaliczek w wysokości proporcjonalnej w stosunku do liczby przepracowanych dni. Usługa jest dostępna z poziomu aplikacji mobilnej na systemy Android i iOS. W aplikacji znajdziemy także atrakcyjne pożyczki pod zastaw pensji.

Korzyści dla pracownika i pracodawcy

Współczesny rynek pracy wymaga od pracodawców zapewnienia swojej kadrze dodatkowych benefitów pracowniczych. Oferowane przez polsko-brytyjski fintech rozwiązania finansowe mogą stanowić kluczowy atut w dzisiejszej walce o pracowników. Po zintegrowaniu swojego systemu płacowego z systemem Symmetrical, pracodawca może bowiem wypłacać zatrudnionym wynagrodzenia we wcześniejszym terminie. Część pensji, którą może pobrać pracownik, uzależniona jest od liczby przepracowanych w danym miesiącu dni. Po zawnioskowaniu o wcześniejszą wypłatę, system bezzwłocznie przelewa określoną kwotę na jego konto. Comiesięczne wynagrodzenie jest wówczas automatycznie pomniejszane o dokonaną wcześniej wypłatę.

Platforma do obsługi finansów pracowniczych zapewnia korzyści obu stronom tego rozwiązania. Dla pracowników oznacza natychmiastowy dostęp do należnej gotówki, natomiast pracodawcy mogą dzięki temu wpływać na poziom zadowolenia kadry i jej zaangażowanie w wykonywane obowiązki.

Wraz z usługą powstała również odświeżona wersja strony internetowej platformy Symmetrical, która wzbogacona została o polską wersję językową. Można na niej znaleźć przystępne wyjaśnienie mechanizmu, na którym oparte są usługi oferowane przez fintech. Znajdziemy tam również listę korzyści, które płyną z wdrożenia takiego rozwiązania do biznesu. Na stronie zamieszczony jest licznik, który w czasie rzeczywistym pokazuje wartość funduszy zamrożonych w wynagrodzeniach i czekających na wypłatę.

Pożyczki pod zastaw pensji

Fintech oferuje pracownikom dostęp do niedrogich produktów finansowych. W ten sposób zwiększa ich komfort finansowy, a także znacznie zaoszczędza czas. Dzięki platformie osoby zatrudnione mogą błyskawicznie znaleźć najlepszą ofertę pożyczki, której raty będą automatycznie potrącane z ich pensji. W ten sposób pracownik nigdy nie zapomni o spłacie zobowiązania na czas i nie narazi się na dodatkowe opłaty związane z opóźnieniami. Dla firm pożyczkowych jest to z kolei doskonała okazja do praktycznie bezkosztowej budowy bazy nowych klientów. Warto zaznaczyć, że w przyszłości polsko-brytyjska spółka chce również rozszerzyć swoją ofertę o produkty oszczędnościowe oraz inwestycyjne.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.