Ratka.pl najczęściej udzielała pożyczek na…

dodał Sylwia Stwora
1 komentarzy

Ratka.pl a cel pożyczki ratalnej

Mogłoby się wydawać, że w sezonie urlopowym najbardziej brakuje nam pieniędzy na wymarzone wakacje. Jednak odpoczynek z pomocą pożyczki na raty od Ratka.pl zdecydowało się sfinansować 15 proc. wszystkich klientów. Między lipcem a sierpniem dodatkowy zastrzyk gotówki najczęściej był potrzebny na remonty. Chęć odświeżenia mieszkania czy przeprowadzenia w nim większego remontu zadeklarowało 27 proc. pożyczkobiorców. Sporo wniosków dotyczyło potrzeby wzięcia pożyczki na opłacenie rachunków (17 proc.).

Pożyczka na wyprawkę szkolną

Edukacja dziecka, niezależnie od tego, czy jest on uczniem szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum czy też właśnie rozpoczęło studia, jest dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Co dziesiąta pożyczka na raty udzielona przez Ratka.pl między lipcem a sierpniem 2015 roku miała na celu pokrycie wydatków związanych z nauką.

Pożyczka nie na spłatę kredytu

W przypadku 7 proc. klientów Ratka.pl pożyczka na raty pomogła uregulować należności w związku z posiadaniem samochodu (np. naprawa, malowanie, nowa tapicerka itp.). Inne cele wzięcia pożyczki to zakup mebli, sprzętu elektronicznego i artykułów spożywczych. Wbrew pozorom wyłącznie 1 proc. pożyczkobiorców potrzebował dodatkowych pieniędzy na rozrywkę, a zaledwie trzy osoby przyznały, że pożyczka jest im potrzebna do opłacenia rachunków związanych z wynajmem mieszkania lub spłatą rat kredytu hipotecznego.

Sporo, bo 18 proc. klientów Ratka.pl nie podało powodu, dla którego zdecydowało się na wzięcie pożyczki na raty. Może to wynikać z tego, że dodatkowe pieniądze miały im służyć do pokrycia kilku czy kilkunastu drobniejszych wydatków.

cel pozyczki ratka

Podobne wpisy

Zamieść komentarz