W jaki sposób Ninja Lender pomaga bankom w walce z wykluczeniem finansowym kredytobiorców?

dodał Tomasz Rafalski
0 komentarzy

Z pewnością znasz powiedzenie mówiące o tym, że każdy zasługuje na to, aby dać mu drugą szansę. Człowiek, który popełnił niezamierzony błąd, sportowiec, któremu “nie poszło” podczas ważnych zawodów, uczeń, który nie przygotował się do klasówki, a także potencjalny kredyto- lub pożyczkobiorca, któremu odmówiono przyznania finansowania.

Nasza działalność skupia się właśnie wokół tej ostatniej grupy. Bowiem głównym celem funkcjonowania Ninja Lender jest dawanie drugiego życia raz odrzuconym leadom.

W dalszej części tego artykułu opowiemy Ci, w jaki sposób działamy, a przede wszystkim wskażemy, jak nasza praca przyczynia się do wzrostu zadowolenia – zarówno osób poszukujących finansowania, jak i samych instytucji zajmujących się jego udzielaniem.

Jak finansowanie wyglądało do tej pory?

Pozyskiwanie finansowania w 99% przebiega dokładnie w taki sam sposób.

 1. Zainteresowany tego rodzaju produktem klient zwraca się do banku lub firmy pożyczkowej.
 2. Instytucja rozpatruje jego wniosek.
 3. Gdy jej decyzja jest pozytywna – przyznaje finansowanie. Jeśli jest na “nie” – odmawia przekazania środków.

Liczne badania wskazują, że aż 80% wszystkich wniosków o przyznanie kredytu lub pożyczki jest ocenianych negatywnie. Dodatkowo blisko połowa klientów, którzy spotkali się z odrzuceniem – nie ponawia prób uzyskania wsparcia finansowego w innych miejscach.

W efekcie takiego działania tracą wszystkie strony. Instytucje – sprzedają mniej produktów, przez co uszczuplają swoje zyski. Z kolei klienci nie otrzymują potrzebnych im pieniędzy, co przekłada się na stres, nerwy, a także jeszcze większe nagromadzenie problemów wynikających z braku środków.

A jak to wygląda z Ninja Lender?

Wychodzimy z założenia, że raz udzielona odmowa wcale nie oznacza, że dany klient nie ma szans uzyskać finansowania. Zwłaszcza jeśli weźmie pod uwagę możliwość skierowania swojej prośby do innej instytucji. Jednak zdając sobie sprawę z niechęci do podejmowania kolejnych prób pozyskania kredytu lub pożyczki – te kwestie bierzemy na siebie.

Otwieramy możliwości i przeciwdziałamy wykluczeniu finansowemu

Dla wielu potencjalnych pożyczko- i kredytobiorców odmowa przyznania finansowania to coś zdecydowanie więcej niż tylko pustki na rachunku bankowym.

Dla większości z nich “NIE” ze strony banku czy firmy pożyczkowej przekłada się także na “NIE”, które muszą powiedzieć sobie, swoim rodzinom, bliskimi a nawet znajomym.

To brak pieniędzy na zakup książek lub opłacenie zajęć dla ich dzieci. To brak środków, których potrzebują, aby sfinansować proces leczenia oraz niezbędne leki. To brak gotówki, dzięki której mogliby rozwijać swoje hobby i zainteresowania. Aż wreszcie – to brak swobody, pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa, które są nieodzownym elementem każdego, komu zależy na prowadzeniu szczęśliwego życia.

Nasze działanie Ninja Lender możemy opisać w 3 prostych krokach:

 1. Przyjmujemy dane klienta, któremu dana instytucja odmówiła przyznania finansowania.
 2. Wysyłamy zapytania do innych instytucji finansowych, które z nami współpracują.
 3. Jeżeli którakolwiek z nich rozpatrzy wniosek pozytywnie – instytucja, która początkowo odmówiła, otrzymuje wynagrodzenie za tak przekazanego leada.

Z nami wszyscy są na wygranej pozycji

W takim układzie każda ze stron może liczyć na konkretne korzyści.

 • Instytucja pierwszego wyboru (która odmówiła finansowania) – pomimo tego, że sama nie udzieliła kredytu – i tak otrzymuje atrakcyjną prowizję z tytułu przekazania samego kontaktu.
 • Instytucja drugiego wyboru (która udzieliła finansowania) – sprzedaje swoje produkty, na których zarabia. W zamian płaci jedynie prowizję, która jest zdecydowanie niższa niż koszty tradycyjnego pozyskiwania klientów.
 • Pożyczko- lub kredytobiorca otrzymuje to, czego chciał, czyli finansowanie na zaakceptowanych warunkach.

Elementem, którego nie widać na pierwszy rzut oka, jest aktywne budowanie zaufania wobec instytucji finansowych. Dzięki Ninja Lender klient czuje się dobrze obsłużony, co przekłada się na jego zadowolenie, a także ma istotny wpływ na budowanie pozytywnego wizerunku wśród innych (potencjalnych) klientów.

Chcesz sprawdzić, jak Twoja firma zyska na współpracy z Ninja Lender?

Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o wszystkich możliwościach, a także dowiedzieć się, w jaki sposób Twoja instytucja może do nas dołączyć. Pamiętaj, że Ninja Lender to cały pakiet korzyści, pośród których czekają na Ciebie takie, jak:

 • Dostęp do różnych produktów finansowych. Na chwilę obecną wspieramy kredyty i pożyczki gotówkowe ratalne oraz PayDayLoan dla osób fizycznych oraz kredyty i pożyczki ratalne dla mikro i małych przedsiębiorców.
 • Pracujemy online. Wraz z rozpoczęciem współpracy połączymy się wygodnym rozwiązaniem jakim jest API, dzięki któremu w sposób automatyczny będą przepływały informacje pomiędzy systemami.
 • Rozliczenie oparte na modelu success fee. To oznacza, że prowizje są naliczane wyłącznie od pozytywnie rozpatrzonych wniosków.

Materiał dostarczony przez Ninja Lender

Podobne wpisy

Zamieść komentarz