Wakacje kredytowe to usługa szczególnie przydatna w wakacje, kiedy potrzebujemy większej ilości środków na zorganizowanie urlopowego wyjazdu.

Niemal połowa Polaków spłaca kredyt bądź pożyczkę, czyli swego rodzaju zobowiązanie finansowe, można więc powiedzieć, że pożyczanie weszło nam w krew. Niestety systematyczne uiszczanie dużych rat może stanowić niemałą przeszkodę w sfinansowaniu wakacyjnego wyjazdu. Czy warto wówczas sięgnąć po… wakacje kredytowe?

Wakacje kredytowe – co to takiego?

Wakacje kredytowe to usługa, która pozwala w całości odroczyć spłatę raty pożyczki czy kredytu. Przewidziana została głównie jako tymczasowe ułatwienie dla konsumentów w momencie, gdy nagle tracą oni płynność finansową. Tego typu produkt nie jest bowiem usługą „na żądanie” – możliwość skorzystania z wakacji kredytowych zależy w dużej mierze od indywidualnej sytuacji klienta. Największe szanse na otrzymanie odroczenia w spłacie mają ci klienci, którzy dotychczas regularnie spłacali swoje zobowiązanie.

Pierwotnie ta usługa miała pomóc konsumentom w uporaniu się z przejściowymi problemami finansowymi, np. w momencie nieplanowanych wydatków. Odroczenie spłaty rat pozwala przywrócić równowagę w domowym budżecie i uporządkować sytuację ekonomiczną. Wówczas klient może ponownie rozpocząć regulowanie podjętego zobowiązania. Jednak wakacje kredytowe mogą nam także pomóc w sfinansowaniu większych wydatków, na które nie jesteśmy w stanie oszczędzić pieniędzy w ciągu roku. Tego rodzaju kosztem może być na przykład wakacyjna wycieczka, której ciężko sobie odmówić w sezonie urlopowym. Chwile relaksu w popularnych kurortach turystycznych potrafią znacząco nadszarpnąć kondycję rodzinnego budżetu, a w połączeniu ze spłacaniem rat kredytu, mogą zaburzyć sytuację finansową całego gospodarstwa domowego. Skorzystanie z wakacji kredytowych umożliwia odsunięcie czasu spłaty raty na później, dzięki czemu w danym miesiącu możemy cieszyć się przychodami w pełnej wysokości.

Jak z nich skorzystać?

Choć wakacje kredytowe to usługa od dawna znana na polskim rynku finansowym, jednak społeczeństwo kojarzy ją przede wszystkim z bankami. Tymczasem wielu polskich pożyczkodawców również umożliwia zawieszenie spłaty rat na okres miesiąca. Jedną z takich firm jest Hapi Pożyczki, która pozwala nawet na czterokrotne odroczenie raty. Miesiące, za które konsument nie chce płacić, przechodzą na koniec harmonogramu i klient spłaca je pod koniec okresu kredytowania. Z usługą wakacji kredytowych w Hapi Pożyczki nie wiążą się żadne dodatkowe koszty. Usługa wydłuża jedynie okres spłaty zobowiązania, kwota raty pozostaje natomiast bez zmian. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które borykają się ze zwiększonymi wydatkami, uniemożliwiającymi terminową spłatę raty.

0
Udostępnień
Google+

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.