W trudnych czasach walki z koronawirusem wsparcie finansowe może być niezbędne dla przetrwania wielu firm z sektora MŚP. Tymczasem badania wskazują, że nawet co czwarta firma zostanie odesłana z banku z kwitkiem.

Małe i średnie przedsiębiorstwa borykają się obecnie z wieloma wyzwaniami. Kryzys ekonomiczny po lockdownie polskiej gospodarki zdecydowanie zachwiał ich równowagą finansową. Właśnie z tego powodu wielu przedsiębiorców z sektora MŚP jest obecnie zmuszonych do poszukiwań dodatkowych źródeł gotówki.

Niestety z najnowszych analiz wynika, że nawet co czwarta firma nie ma żadnych szans na otrzymanie kredytu, natomiast co trzecia uzyskałaby pozytywną decyzję, ale w przypadku zobowiązania o gorszych warunkach. Równocześnie banki stale zaostrzają warunki przyznawania kredytów dla firm. To sprawia, że przedsiębiorcy skłaniają się w kierunku innych rozwiązań, które mogą pomóc im w utrzymaniu płynności finansowej. Odpowiedzią na ich problemy mogą być oferty fintechów.

Fintechy dostarczają nowoczesnych narzędzi finansowych, dzięki którym przedsiębiorcy szybko i bez zbędnych formalności mogą zdobyć gotówkę niezbędną dla utrzymania płynności finansowej. Ich oferty oparte są na szybkiej decyzyjności i ograniczonych formalnościach.

Finiata na pomoc przedsiębiorcom

W odpowiedzi na potrzeby przedsiębiorców z sektora MŚP innowacyjny fintech Finiata wprowadza nowe narzędzie – Finiata Analityka. Jego działanie oparte jest na samouczącym się algorytmie sztucznej inteligencji Copernicus.

– Produkt, który zaoferowaliśmy pomoże przedsiębiorcom dobrze zmapować (zdefiniować) ich problemy. Jest to nowość na rynku dla polskich przedsiębiorców, dlatego zdecydowaliśmy o udostępnieniu tego narzędzia bezpłatnie. Tak, aby każdy mógł w tych trudnych czasach sprawnie kontrolować przepływy pieniężne w swojej firmie. Uważamy, ze to kluczowe zadanie, abyśmy wszyscy przetrwali obecny kryzys gospodarczy – podkreśla Jan Enno Einfeld, CEO Finiata Group.

Dzięki usłudze Finiata Analityka i zastosowaniu nowoczesnych technologii udzielanie pożyczek dla firm stało się całkowicie zdigitalizowane i zautomatyzowane. W ten sposób przedsiębiorcy zyskali lepszy dostęp do wygodnego i szybkiego finansowania.

– Podczas gdy inne firmy odczuwają ograniczenia kapitałowe i nawet zaprzestają udzielania pożyczek, nasze drzwi są wciąż otwarte dla wszystkich, którzy mają obecnie problem z płynnością: przedsiębiorców, freelancerów/wolnych strzelców i samozatrudnionych – mówi Jan Enno Einfeld, CEO Finiata Group.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy popularna marka Finiata dołączyła również do Związku Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF). Decyzja ta podyktowana jest poszanowaniem etycznych relacji z klientami i kontrahentami oraz chęcią wymiany wiedzy.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *