W Polsce coraz popularniejsze staje się płacenie BLIK-iem. BLIK umożliwia bezpieczne i szybkie płatności przy pomocy telefonu.

W sklepowych kolejkach niezwykle często można dostrzec osoby, które wyciągają telefon zamiast karty płatniczej czy gotówki. Z kolei rozmaite aplikacje coraz częściej proponują nam BLIK jako sposób na szybkie płatności. Polacy coraz chętniej sięgają po to bezpieczne i wygodne rozwiązanie na codzienne transakcje. BLIK to polski system płatności mobilnych, który znacznie ułatwia dokonywanie transakcji przy pomocy smartfonów.

Jak zacząć

Aby płacić BLIK-iem, należy najpierw założyć konto w banku, który oferuje takie rozwiązanie. Nie będzie to trudne, ponieważ obecnie do swojej oferty wprowadziło je już większość najpopularniejszych instytucji działających na polskim rynku. Może się więc okazać, że bank, w którym masz konto, od dawna oferuje taką usługę.

Do korzystania z usługi niezbędne jest zainstalowanie aplikacji mobilnej wybranego banku na swoim telefonie. W jej funkcjonalnościach możemy znaleźć charakterystyczną ikonkę z literką B. Po kliknięciu na nią zostaje wygenerowany kod BLIK, którym możemy posłużyć się przy zakupach. Aby to zrobić należy przepisać kilkucyfrowy kod z aplikacji na terminal płatniczy, bankomat czy po prostu w odpowiednie miejsce przy zawieraniu transakcji online. Później transakcję należy jeszcze zatwierdzić na swoim telefonie. Mamy na to 20 sekund od momentu wpisania kodu.

BLIK – dlaczego warto?

Telefon zawsze nosimy przy sobie, a dzięki BLIK-owi możemy zapomnieć o noszeniu portfela. To rozwiązanie umożliwia skuteczne i szybkie płacenie telefonem za codzienne zakupy. BLIK usprawnia także dokonywanie codziennych płatności w internecie czy wypłacanie pieniędzy z bankomatu. Z jego pomocą wszystkie transakcje stają się dużo szybsze i wygodniejsze. Dzięki tej usłudze możemy również zrobić przelew na wybrany przez siebie numer telefonu. W ten sposób możemy na przykład pożyczyć pieniądze znajomemu czy wypłacić kieszonkowe dziecku. Wygenerowany kod ważny jest tylko przez 2 minuty. To świetne zabezpieczenie na wypadek, gdyby ktoś niepowołany zdołał go dostrzec na ekranie naszego smartfona.

 

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *