Eksperci Sfery-Finansow.pl sprawdzili, która firma udzielająca pożyczek online oferuje najkorzystniejsze warunki przy zobowiązaniu w wysokości 300 zł na 30 dni.

Ile razy zdarzyło się nam wpaść na ciekawą promocję czy niefortunnie zarządzić domowym budżetem zapominając o opłaceniu rachunków? Kiedy w kieszeni brakuje akurat tych kilku „stówek”, a nie mamy co liczyć na wsparcie rodziny czy banku, który najczęściej jest nam skłonny pożyczyć minimum 1000 zł, szybką kasę możemy uzyskać w sektorze pozabankowym.

Wielu z nas wciąż kojarzy szybkie pożyczki z nieuczciwymi firmami naliczającymi niebotyczne opłaty i odsetki za udzielenie zobowiązania oraz żerującymi na łatwowierności i emocjach klientów znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Tymczasem warto rozgraniczyć sektor okołobankowy na dwie części – legalnie działające firmy pożyczkowe oraz parabanki, które szumie reklamują się jako pożyczający „bez BIK”, czyli bez sprawdzania historii kredytowej klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Pierwsze z wymienionych instytucji dążą do poprawy wizerunku i podniesienia swojej wiarygodności poprzez współdziałanie dla Loan-Magazine czy m.in. stworzenie Związku Firm Pożyczkowych.

ranking pozyczek online

źródło: sfera-finansow.pl

Do grona firm, którym zależy na odpowiedzialnym pożyczaniu zalicza się Vivus, który zajął pierwsze miejsce w rankingu ekspertów Sfery-Finansow.pl w sytuacji, gdy potrzebne jest nam 300 zł. Przy 30-dniowym okresie spłaty przyjdzie nam oddać 346,60 zł. Jeśli to nasza pierwsza pożyczka nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów w związku z zaciągnięciem zobowiązania. O pieniądze można ubiegać się mając co najmniej 20 lat, ale nie więcej niż 75 lat. Wniosek można złożyć online – po zarejestrowaniu się w serwisie Vivus lub telefonicznie. Niezbędne jest uiszczenie opłaty administracyjnej w postaci 1 grosza, która służy potwierdzeniu wiarygodności wpisanych przez nas danych. Dodatkowo, jeśli przekonamy znajomego do skorzystania z usług Vivusa, a ten zdecyduje się na pożyczkę i ją otrzyma, zyskamy 30 zł. Nagroda przysługuje nam za każdą skutecznie namówioną osobę.

Korzystnie wyjdziemy także pożyczając od SohoCredit. W tym przypadku do 300 zł firma doliczy nam 57,30 zł. Po przelaniu 1 zł będącego opłatą administracyjną, zarejestrowaniu się w jego systemie i złożeniu wniosku, pożyczkodawca rozpatrzy go w kilka minut, a przy pozytywnej decyzji w ciągu godziny przeleje pieniądze na nasze konto (o ile mamy rachunek w jednym z banków prowadzących konto SohoCredit). Aby dostać 300 zł, musimy być w wieku 18-65 lat i nie widnieć w rejestrach biur informacji gospodarczej. W przypadku problemów z uregulowaniem należności w terminie można starać się o przedłużenie okresu spłaty o 7, 14 lub 30 dni. Oczywiście za odpowiednią opłatą, która obliczana jest na podstawie pożyczonej kwoty i ilości dodatkowych dni, które chcemy zyskać na zwrot pieniędzy.

Podium rankingu ekspertów Sfery-Finansow.pl zamyka Via Sms, która pożyczając nam 300 zł po 30 dniach każe oddać 360 zł. Korzystanie z usług firmy jest możliwe, gdy mamy 20-65 lat, posiadamy stałe zatrudnienie oraz dobrą historię kredytową. Kiedy uregulujemy pierwsze zobowiązanie Via Sms może nas wesprzeć kwotą do 1100 zł. Przy trzeciej pożyczce parametr ten wzrośnie do 1500 zł, a od czwartego możemy uzyskać zobowiązanie rzędu 2000 zł. Ponadto z Via Sms można zarobić. Wystarczy skuteczne zaprosić znajomych do korzystania z usług firmy, aby za każdą osobę otrzymać 50 zł.

Kiedy dopadną nas chwilowe kłopoty finansowe, wszelkie decyzje muszą być podejmowane z chłodną głową, także te związane z pożyczkami na drobne kwoty. Decydując się na zadłużenie sięgajmy po zobowiązanie w wysokości, która nie tylko jest nam w danej chwili potrzebna, ale co do której jesteśmy pewni, że będziemy ją w stanie oddać w terminie.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *