Dziś rozmawiamy z Stanisławem Dudą, Prezesem Zarządu Finelf sp. z o.o. wydawcą serwisu Czerwona Skarbonka , laureatem wyróżnienia TOP50 Managers of Loan Market in Poland.

Jak się Pan czuje po otrzymaniu nagrody i znalezieniu się w gronie najbardziej wpływowych Managerów branży Loan Market w Polsce?

Wyróżnienia zawsze są miłe, bo potwierdzają to, że idzie się w dobrym kierunku i podejmuje prawidłowe decyzje w swojej codziennej pracy. Wasze wyróżnienie smakuje szczególnie, bo to zaszczyt znaleźć się w takim gronie branżowych wyjadaczy – za co serdecznie dziękuję. Oczywiście Finelf to nie jest jednoosobowa działalność, dlatego chciałbym podziękować również swojemu zespołowi, szczególnie za zaangażowanie i podejmowaną inicjatywę w trudnym dla branży pandemicznym okresie.

Zespół, z którym pracuje wykonał absolutnie fantastyczną pracę w okresie pandemicznym i gdyby nie zaangażowanie ludzi nie bylibyśmy dzisiaj w takiej sytuacji.

Jakie są Pana dalsze plany związane z tym obszarem działalności?

Chcemy skupić się przede wszystkim na dostarczaniu użytkownikom interesujących ich ofert pożyczek i kredytów oraz podnoszeniu jakości w branży wydawców internetowych. Dlatego oprócz dalszego rozwoju na Polskim rynku i zwiększania swoich udziałów zamierzamy mocno inwestować w rozwój zagraniczny.

Poza zwiększonymi inwestycjami w krajach, gdzie już odnosimy pierwsze sukcesy, czyli Hiszpania oraz Meksyk zamierzamy dołączać kolejne rynki. Krajowa legislacja dotycząca branży pożyczkowej jest na tyle niepewna, że jednym z naszych głównych celów na rok 2021 jest wyraźne zwiększenie przychodów zagranicznych.

Jak pandemia wpłynęła na Pana codzienną pracę jako managera firmy?

Mówiąc szczerze, był to dla mnie najtrudniejszy rok w karierze zawodowej. Z jeden strony na pewien czas drastycznie spadły obroty firmy, a z drugiej musieliśmy szybko wdrożyć się w rygor pracy zdalnej. Wiązało się to zwiększeniem zaangażowania, potrzebą podejmowania szybkich i często niewygodnych decyzji pod dużą presją.

Pandemia nauczyła naszą firmę także tego, że czas względnej prosperity powinno wykorzystywać się do tworzenia alternatywnych dróg biznesowych oraz zwiększenia odporności biznesu na zagrożenia. “Czarnych łabędzi” się nie przewidzi, ale można przygotować się na taką ewentualność.

Jak według Pana będzie wyglądała przyszłość i rozwój online’owych platform kredytowych, porównywarek finansowych?

Już w tym momencie ruch mobilny na naszych portalach to około 70% wszystkich odwiedzin. Nie ma wątpliwości, że ten trend będzie się wzmacniał. Obserwujemy także pojawianie się nowych kanałów dystrybucji pieniądza takich jak BNPL, Salary Finance oraz duże inwestycje w multiwnioski pożyczkowe tradycyjnych pośredników.

My jako zespół Finelf.com oraz Czerwona-skarbonka.pl dalej będziemy się skupiać na tym co jest dla nas najważniejsze, czyli zapewnianiu wysokiej jakości treści konsumentowi oraz dostarczaniu wysokiej jakości ruchu dla firm pożyczkowych. Oprócz tradycyjnej porównywarki dużą przyszłość widzimy w pingtree oraz jego kolejnych formach, czyli end2end i innych jego wariantach.

Dziękuję za rozmowę!

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.