Dziś rozmawiamy z Anna Kowalewską, Prezesem Zarządu Aventus Group, laureatką wyróżnienia TOP50 Managers of Loan Market in Poland.

Jak się Pani czuje po otrzymaniu nagrody dla najbardziej wpływowego Managera branży Loan Market w Polsce?

Ta nagroda jest składową pracy całego zespołu Aventus Group. Dlatego nie ukrywam, że wszystkie wyróżnienia jakie otrzymujemy, niezależnie czy są one imienne, czy bezpośrednio dedykowane Aventus Group, są dla mnie wielką radością i podstawą do dumy. Jestem bardzo zaszczycona tak prestiżową nagrodą i znalezieniem się w gronie TOP Managerów Loan Market in Poland. Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za tak prestiżowe wyróżnienie.

Jakie są Pani dalsze plany związane z tym obszarem działalności?

Aventus Group to dynamicznie rozwijająca się firma, działająca na polskim rynku od 9 lat. Ten czas to okres ciągłego rozwoju firmy, naszych usług i produktów. Jesteśmy coraz więksi jako firma i coraz silniejsi na rynku usług finansowych online. Działamy w sektorze FinTech, więc idziemy w kierunku fintechowych rozwiązań, takich jak rozwój technologii i oprogramowania, praca na smart-data.

Silne zaplecze techniczne jakim dysponujemy idzie w parze ze strategią promocji naszych marek – Smart Pożyczka i Pożyczka PLUS. Naszym celem jest budowanie świadomości marek wśród potencjalnych klientów i umacnianie ich wizerunku u naszych stałych klientów.
Co do planów na przyszłość, myślę, że konkurencja będzie zaskoczona tym, jakie mamy plany. O szczegółach na pewno poinformujemy, kiedy wejdą one w życie.

Jak pandemia wpłynęła na Pani codzienną pracę jako managera instytucji pożyczkowej?

Jeżeli chodzi o pandemię, przekonaliśmy się, że nasza firma bardzo szybko i elastycznie może dostosować się do nowych warunków. Czas restrykcji wykorzystaliśmy bardzo dobrze. Wdrażamy nowe projekty, usprawniliśmy nasze usługi, rozwinęliśmy się pod względem technologii oraz w zakresie prowadzonej działalności FinTech.

Z sukcesem zaadaptowaliśmy się do konieczności pracy zdalnej. Sprawnie wdrożyliśmy nowy model komunikacji i zarządzania, przechodzą z komunikacji bezpośredniej na komunikacje cyfrową. Uważam, że praca podczas pandemii była dla mnie kolejnym ciekawym wyzwaniem, które jak każde nowe doświadczenie umożliwiło poszerzenie horyzontów i eksplorowanie nowych obszarów, co bezpośrednio przełożyło się na usprawnienie pracy organizacji.

Myślę, że był to bardzo wymagający czas dla całej branży, z powodu nałożenia niskiego limitu kosztów przez Rząd, jednak Aventus poradził sobie z tym znakomicie.

Jak według Pani będzie wyglądała przyszłość sektora pozabankowego w nadchodzących miesiącach?

Sądzę, że na pewno sektor pozabankowy ożywi się. Przez ostatnie 1,5 roku niektóre podmioty całkowicie zaprzestały swojej działalność przez obniżone limity, natomiast Aventus wciąż skutecznie realizował plan i wytyczoną strategię. Z mojej perspektywy myślę, że najgorszy czas niepewności klientów co do przyszłości wynikającej z pandemii mamy już za sobą.

Osobiście jako Prezes Aventus Group pozytywnie patrzę na to, co może wydarzyć się w nadchodzących miesiącach. Pod koniec roku powinniśmy wrócić do „normalności”. Może nie będzie tak samo jak przed pandemią, ale powinniśmy z tego czasu wyciągnąć plusy i wdrożyć je w życie.

Dziękuję za rozmowę!

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *