Z powodu pandemii Visa podniosła limit dla transakcji zbliżeniowych w Europie. Obecnie światowy lider płatności cyfrowych notuje aż 500 milionów dodatkowych płatności.

Europejscy konsumenci chętnie korzystają z płatności zbliżeniowych. Rozwiązanie to zyskuje na popularności zwłaszcza w czasie pandemii. Zagrożenie ze strony koronawirusa spowodowało, że klienci coraz częściej wybierają te płatności, które nie wymagają podawania kodu PIN, a co za tym idzie – dotykania terminala płatniczego.

Liczba transakcji bezdotykowych kartami Visa wzrosła o 500 milionów po podniesieniu limitu dla transakcji zbliżeniowych niewymagających kodu PIN na terenie Europy. Dodatkowe płatności dotyczą transakcji, które nie wymagają dotykania terminala w fizycznych punktach sprzedaży. Ich limit podniesiony został w ponad 29 krajach w Europie.

Transakcje zbliżeniowe zyskują na popularności

Pandemia sprawiła, że transakcje zbliżeniowe z wygodnego rozwiązania płatniczego stały się elementem dbałości o bezpieczeństwo. Dla sprzedawców i kupujących możliwość płacenia bezdotykowo jest obecnie nie tylko wygodna, ale także konieczna. Pozwala bowiem uniknąć bezpośredniego kontaktu z terminalami płatniczymi.

Podniesienie limitów dla płatności zbliżeniowych jest jednym ze sposobów, w jaki Visa przyczynia się do odbudowy gospodarek w Europie. Naszym celem jest nie tylko ułatwianie konsumentom prostych i bezpiecznych zakupów w sklepach lub w internecie. Wspieramy także drobnych przedsiębiorców umożliwiając im przyjmowanie cyfrowych płatności i pomagając małym firmom i mikroprzedsiębiorstwom zaadaptować się do nowej sytuacji. W Polsce dzięki działaniom wspieranej przez Visa Fundacji Polska Bezgotówkowa, przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z instalacją terminala płatniczego oraz obsługą płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy”

podkreśla Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

W całej Europie już ponad 75% płatności Visa realizowanych w sklepach to właśnie płatności zbliżeniowe. W niektórych krajach udział tego typu transakcji zwiększył się ponad dwukrotnie rok do roku. Z kolei w największych państwach Europy udział płatności zbliżeniowych w zeszłym roku wzrósł przynajmniej o 20%.

Rosnąca popularność płatności zbliżeniowych w całej Europie, w tym w Polsce, nie jest nowością – pandemia tylko przyspieszyła istniejący trend, z tym, że płatności niewymagające dotykania terminala nie są już tylko udogodnieniem, a koniecznością. Gdy nastała pandemia, naszym priorytetem stało się podniesienie limitu dla transakcji zbliżeniowych do 100 zł bez konieczności zatwierdzania ich kodem PIN, co udało się osiągnąć dzięki współpracy z naszymi partnerami z ekosystemu płatniczego na polskim rynku. W ten sposób wspieramy konsumentów w płaceniu w szybszy, prostszy i bezpieczniejszy sposób za zakupy o większej wartości. W II kw. br. średnia kwota za zakupy opłacone zbliżeniowo kartami Visa wydanymi w Polsce wzrosła o ponad 10%

mówi Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.
0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *