Zonda, najsilniej regulowana platforma kryptowalutowa na świecie, ogłosiła dzisiaj plan wejścia na rynek włoski.

Od 15 czerwca Włosi będą mogli inwestować w ponad 60 różnych kryptowalut w ramach jednego konta. Dzięki bardzo intuicyjnemu interfejsowi platformy i najnowocześniejszemu trybowi PRO, spełnia ona potrzeby zarówno profesjonalnych traderów, jak i początkujących w branży.

Marka Zonda, będąca już numerem 1 na rynku wymiany walut w Europie Środkowej i Wschodniej, w listopadzie ubiegłego roku postawiła sobie za cel globalny rozwój. Od tego czasu zdążyła już otrzymać zgodę kanadyjskich i estońskich organów regulacyjnych na ekspansję w Ameryce oraz Unii Europejskiej. Dzisiejsze ogłoszenie zapowiada nową erę dla marki, która wprowadza te plany w życie i rozpoczyna działalność w Europie Zachodniej.

Ten strategiczny kierunek rozwoju będzie nadzorowany przez nowo mianowanego Dyrektora Marketingu (CMO) Barnabasa Goha, który przejmuje odpowiedzialność za globalną markę w momencie, gdy przekształca się ona z wiodącej europejskiej giełdy w globalną, w pełni regulowaną platformę kryptowalutową.

– Naszą misją w Zondzie jest stworzenie bezpiecznego, prostego, a jednocześnie wyrafinowanego doświadczenia inwestycyjnego dla traderów i inwestorów na całym świecie. Dzięki tym ambicjom staliśmy się jedną z największych w Europie giełd aktywów cyfrowych, a także najsilniej regulowaną platformą kryptowalutową na świecie. Nieustannie pracujemy nad tworzeniem coraz to lepszego środowiska handlowego dla ponad miliona naszych klientów. Nasz obecny nadzór regulacyjny daje nam licencję na bezpieczne działanie we wszystkich krajach Unii Europejskiej i w Kanadzie. Jesteśmy blisko uzyskania pozwolenia na działanie w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, a do końca tego roku planujemy wprowadzić nasze usługi do pozostałych krajów Europy. Wierzę, że dobry marketing nie koncentruje się na sprzedaży produktu, ale na tworzeniu i komunikowaniu wartości dla klientów. Zaufanie poprzez bezpieczeństwo jest fundamentem wartości, na których opierają się rozwiązania Zondy – powiedział Barnabas Goh, CMO Zonda.

Barnabas dołącza do Zondy z TigerWit Group, gdzie jako globalny szef marketingu wprowadził na rynek międzynarodowy pierwszą na świecie platformę transakcyjną opartą na blockchainie.

Podczas swojej kadencji z powodzeniem rozwinął wiodącą brytyjską firmę brokerską, która stała się globalną, wielokrotnie nagradzaną firmą fintechową, otwierającą wiele biur we wszystkich regionach świata. W sumie zwiększył roczną liczbę pozyskiwanych klientów, ROI z marketingu oraz marżę zysku detalicznego o ponad 900%

W swojej nowej roli Barnabas będzie kierował przekształceniem Zondy w kompleksową platformę kryptowalutową wychodzącą poza ramy klasycznej giełdy, nadzorował wszystkie fuzje i przejęcia w firmie, jednocześnie wprowadzając markę na kolejne rynki, w tym w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, a następnie w obu Amerykach. Obecny plan rozwoju Zondy obejmuje zbliżające się wprowadzenie tokena Zonda, nową platformę transakcyjną, zaawansowaną aplikację mobilną, nowe opcje inwestycji w kryptowaluty, w tym staking i yield farming, ofertę tokenów dla fanów oraz odświeżenie rozwiązanie w zakresie płatności kryptowalutowych.

– W ciągu ostatnich ośmiu lat Zonda urosła do rangi największej i najsilniej regulowanej giełdy kryptowalut w Europie Wschodniej i Środkowej, z ponad milionem aktywnych użytkowników korzystających z naszych produktów każdego dnia. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć, ale nasze ambicje są znacznie większe, a etos przywództwa i doświadczenie Barnabasa są dokładnie tym, czego potrzebujemy w tym krytycznym momencie naszej historii. Barnabas jest globalnym liderem biznesowym z udokumentowanym doświadczeniem w rozwijaniu globalnych firm i międzynarodowych zespołów zarówno w tradycyjnym sektorze inwestycyjnym, jak i w zdecentralizowanej branży finansowej i technologicznej. Jesteśmy zachwyceni jego obecnością na pokładzie – to oznacza pierwszy z wielu kroków naprzód, który umożliwi rozwój Zondy w całej Europie, zanim jeszcze w tym roku wyruszy w dalszą drogę – podkreśla Przemysław Kral, CEO Zondy.

– Niewiele firm posiada taką kreatywność, kulturę, społeczność, możliwości i odwagę, by podążać ścieżką, na którą wkroczyła Zonda, i jestem podekscytowany, że mogę przewodzić w tak kluczowym momencie jej podróży. Włochy to pierwszy z wielu rozdziałów w tym roku, które otworzymy, aby przybliżyć ofertę Zonda nowym odbiorcom na całym świecie. Jednocześnie będziemy udoskonalać nasz rozszerzający się pakiet produktów, aby jeszcze lepiej obsługiwać naszych obecnych klientów. Moją wizją jest rozwój organizacji, które zajmują się definiowaniem, projektowaniem i dostarczaniem lepszych rozwiązań dla inwestorów w stale zmieniającym się świecie finansów. Bardzo się cieszę, że mogę pracować w firmie, która nieustannie dąży do realizacji tej wizji – dodaje Barnabas Goh.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.