Automatyczny system monitorowania płatności MonPay

dodał Rafał Tomkowicz
1 komentarzy

Najczęstszą przyczyną braku płynności finansowej są zatory płatnicze. Co więcej, ich praca jest ściśle związana z czynnikami zewnętrznymi. Wystarczy awaria komputera, brak zasilania czy choroba pracownika, żeby system stanął i zepsuł efekty całych miesięcy monitorowania płatności. Jednocześnie ,większość dostępnych na rynku rozwiązań jest droga i skomplikowana w obsłudze .

Jaka jest alternatywa?

MonPay to automatyczny system do monitorowania płatności. Po jego wdrożeniu można poprawić spływ należności o 30%,a nawet więcej! (dane pozyskane od klientów).Dodatkowo dzięki MonPay można wyeliminować z grona kontrahentów klientów, którzy się nie stosują do zasad partnerstwa i wspólnej odpowiedzialności za pracę.

Najlepsze jest to, że system nie tylko niemal całkowicie nas wyręcza w kontrolowaniu procesu płatności, ale także przyzwyczaja i uczy klienta, żeby regulował płatności w terminie.

Można to porównać do dziennika lekcyjnego. Nauczyciel na każdej lekcji sprawdza obecność ucznia i to, w jakim stopniu opanował materiał z poprzednich zajęć. Po pewnym czasie uczeń zrozumie, że musi stosować się do zasad ustalonych na początku roku, jeśli chce przejść do następnej klasy.

Tak samo MonPay najpierw sprawdza, czy kontrahent rzeczywiście jest funkcjonującym podmiotem. Następnie ocenia poziom jego zdyscyplinowania finansowego.

Mówiąc inaczej — w kwestiach monitorowania płatności MonPay wspiera i pracę człowieka. Oszczędza to całe godziny pracy oraz sporą sumę pieniędzy.

Jak działa MonPay?

Po zalogowaniu kilkoma kliknięciami tworzy się scenariusze komunikacji.

Trzeba tylko ustalić:

  • treść wiadomościci,
  • czym ją się dostarczy (sms, mail, wiadomość głosowa itp.),
  • kiedy ma być wysłana.

Na końcu wystarczy dodać klientów, a system automatycznie wyśle im odpowiednie powiadomienia w wyznaczonym terminie.

Co nowego proponuje MonPay?

Z systemu MonPay można korzystać z dowolnego miejsca z podłączeniem do internetu, ponieważ znajduje się w chmurze. Jest to szczególnie ważna funkcja w dobie koronawirsusa, która zmusiła wielu przedsiębiorców do przeniesienia przynajmniej części działań biurowych do systemu pracy HomeOffice.

System ma także możliwość tworzenia spersonalizowanych raportów (kryteria określające, co ma się znaleźć w raporcie, można ustawić według własnych potrzeb

MonPay to autorska platforma, która dostosuje się do większości używanych na rynku systemów.

Istotną nowością jest indywidualne podejście do klienta przy wdrażaniu tego rodzaju programu .Dział wdrożeń przeprowadza analizę biznesową i proponuje możliwe modyfikacje i usprawnienia zwiększające efektywność , a dopiero dopasowuje platformę ,w taki sposób aby maksymalnie ją wykorzystać.

Co może być ekscytującego w produkcie dla klienta, co wzbudza silne emocje?

Ekscytacja pojawia się najczęściej po rozpoczęciu korzystania z systemu i pierwszych namacalnych efektach jego działania. Zwiększenie  środków pieniężnych na koncie, możliwość efektywniejszego wykorzystania zasobów ludzkich, zmiana podejścia do regulowania należności przez kontrahentów to tylko kilka z wielu czynników wzbudzających pozytywne emocje u Klienta wykorzystującego system Monpay.

Dlaczego warto wprowadzić monitorowanie płatności właśnie teraz?

Doba koronawirusa pokazała jak bardzo jesteśmy zależni od dobrych systemów informatycznych i współpracy między ludźmi. Przenosząc część działań biurowych do systemu pracy homeoffice byliśmy zmuszeniu przenieść tylko to co się wiązało z mniejszym obciążeniem dla firm w zakresie informatyzacji. System Monpay jest właśnie takim narzędziem które powoduje odmiejscowienie wykonywania czynności związanych z monitorowaniem płatności. Dostęp online z każdego miejsca, konfigurowalność raportów wg życzenia Klienta, automatyzacja procesów monitorujących pozwalają na w pełni zdalną pracę z systemem. Mamy trudne i niesprzyjające czasy , ludzie czasem  zapominają o płatnościach lub czasami celowo opóźniają ,bo sami nie maja możliwości  ich uregulować .  Dlatego dobrze mieć takie rozwiązanie, które odpowiednio wcześniej zabezpieczy nas przed przykrymi sytuacjami, gdzie celem odzyskania pieniędzy będziemy musieli się zgłosić do np. sądu

Podobne wpisy

1 komentarzy

Bibby Financial Services 16 lutego 2021 - 14:48

Doskonałym rozwiązaniem, które pozwala na zarządzanie należnościami firmy, w tym rozliczanie spłat, monitorowanie i przypominanie o płatności jest również faktoring z regresem (faktoring niepełny). Faktoring z regresem jest szczególnie pomocny w branżach, które w zwykłych warunkach rynkowych wymagają długich terminów płatności, a obecnie jeszcze bardziej je wydłużają usprawiedliwiając się słabą sytuacją rynkową.

Odpowiedz

Zamieść komentarz