Do globalnego rynku pożyczek Mintos dołączył kolejny podmiot z branży faktoringowej. eFaktor to trzynasta polska instytucja pozabankowa na platformie.

O platformie Mintos na łamach naszego portalu pisaliśmy już wielokrotnie. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala inwestorom indywidualnym z ponad 70 krajów lokować swoje nadwyżki finansowe w atrakcyjnych produktach finansowych. Znajdziemy wśród nich na przykład pożyczki rolne, pożyczki hipoteczne, pożyczki osobiste, leasing czy faktoring. Mintos umożliwia swoim użytkownikom wygodne i bezpieczne pomnażanie kapitału, przez co cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie.

Globalna platforma służąca do inwestowania w pożyczki rozwija się niezwykle dynamicznie. Łącznie na Mintos dostępnych jest już blisko 60 instytucji pozabankowych z całego świata, a z usług platformy korzysta ponad 93 000 zarejestrowanych inwestorów indywidualnych. Specjaliści szacują, że do końca 2018 r. wartość ta osiągnie poziom 100 000. Z kolei łączna kwota środków zainwestowanych poprzez Mintos przekroczyła 1 mld euro, a łączny zysk z transakcji wyniósł blisko 30 milionów euro.

eFaktor dołącza do Mintos

Mintos stale poszerza swoją ofertę o nowe firmy z sektora finansowego. Obecnie do grona podmiotów obecnych na platformie dołączyła kolejna polska firma – eFaktor. To marka, która działa w branży faktoringowej już od 2014 r. Zapewnia płynność i stabilność finansową firmom z sektora MSP. Oferta eFaktor zawiera zarówno różne rodzaje faktoringu krajowego, jak i eksportowego. Zaletami tej marki jest przede wszystkim szybkość i wygoda. Klienci bardzo często otrzymują decyzję w dniu złożenia wniosku, natomiast środki wysyłane są na ich konto bezzwłocznie po wydaniu pozytywnej opinii. Do tej pory z usług marki skorzystało ponad 300 klientów.

eFaktor ma ambitne plany na przyszłość. Marka dostrzega ogromny potencjał rynku faktoringowego w Polsce i rosnące zapotrzebowanie na oferowane usługi. W ciągu najbliższych kilku lat eFaktor zamierza zbudować silną pozycję wśród polskich instytucji pozabankowych działających w tym sektorze. Dołączenie do platformy Mintos zapewni marce stabilne finansowanie oraz przyczyni się do budowania wiarygodności marki na rynku międzynarodowym.

Mintos na polskim rynku

Dołączenie eFaktor do grona podmiotów obecnych na platformie zwiększyło liczbę polskich instytucji pozabankowych na Mintos do 13. Nasz kraj jest niezwykle ważnym i perspektywicznym rynkiem dla spółki. Świadczy o tym m.in. uruchomienie pierwszego zagranicznego biura tej marki właśnie w Polsce. Powstało ono w połowie 2017 r. na terenie Warszawy. Dzięki placówce stacjonarnej inwestorzy z Polski mają zapewnioną obsługę w języku ojczystym.

Dotychczas na platformie Mintos zarejestrowało się niemal 6000 polskich inwestorów indywidualnych, a ich liczba rośnie najszybciej spośród wszystkich narodów obecnych na platformie. Poszerzenie oferty o produkty marki eFaktor zwiększa możliwości inwestowania w polskiej walucie. Mintos zamierza stale wzbogacać swoją ofertę skierowaną do polskich klientów i rozwijać zaangażowanie na naszym rynku.

 

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *