W lipcu ubiegłego roku dziennikarka radiowa Ewelina Lis przeżyła ciężki wypadek samochodowy, w wyniku którego doznała między innymi złamania kręgosłupa. Dziś 25-latka walczy o powrót do samodzielności, jednak sama determinacja nie wystarczy. Ewelina potrzebuje naszego wsparcia, aby mogła kontynuować specjalistyczną, wielomiesięczną rehabilitację, która pozwoli jej chodzić o własnych nogach.

Do tragicznego w skutkach dla młodej dziennikarki wypadku doszło na autostradzie A4 w okolicach Opola. Po zderzeniu, auto Eweliny uderzyło w barierkę i kilkukrotnie dachowało. Dziewczyna trafiła do opolskiego szpitala, gdzie poddano ją zabiegowi. Lekarze operowali złamany kręgosłup wraz z uszkodzonym, ale nie przerwanym rdzeniem kręgowym. Dziennikarkę przeniesiono z Opola do Wrocławia, gdzie kontynuowała refundowaną rehabilitację. Jednak okres finansowania z NFZ skończył się. Kolejnym etapem jest terapia w Krakowie.

Po roku rehabilitacji Ewelina przestała korzystać z wózka inwalidzkiego i stawia pierwsze kroki przy pomocy kul oraz chodzika rehabilitacyjnego. Niestety, również prywatne pieniądze się wyczerpały, a miesięczny koszt terapii w przypadku byłej dziennikarki Radia Ziemi Wieluńskiej wynosi około 9 tys. zł.

Ewelina lis

Praca ze specjalistami jest jedyną szansą na powrót do samodzielności oraz aktywności zawodowej dla dziennikarki Radia Wrocław i Radia RAM.

Każdy, kto chce wesprzeć Ewelinę może przelać dowolną kwotę na konto Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych „Amber” z dopiskiem „Lis Ewelina”. Oto pełne dane do przelewu:

„Amber – Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych,

ul. Duńska 1, 91-204 Łódź, KRS:0000311677″

Deutche Bank PBC S.A. Oddział w Łodzi

NUMER KONTA: 05 1910 1048 2251 0123 2398 0002

OPIS PRZELEWU: Lis Ewelina

 

Więcej o całej akcji w Reportażu „Ewelina Waleczna” 

0
Udostępnień
Google+

1 Komentarz

  1. 2 listopada 2013 at 10:29 — Odpowiedz

    We Wrocławiu 11.11.2013, w klubie Hastalavista , odbędzie się turniej charytatywny „Gramy dla Eweliny kat. B+”, z którego pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację Eweliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.