Obie zostały ciężko doświadczone przez los. Jedna mając zaledwie dwa latka zmaga się z ostrą białaczką, druga przechodzi specjalistyczną rehabilitację po wypadku samochodowym, w którym doznała złamania kręgosłupa. Jagódka i Ewelina walczą o powrót do normalności, jednak potrzebują wsparcia finansowego. Można im pomóc, biorąc udział w listopadowych turniejach squasha, z których wpisowe zostanie przeznaczone na ich leczenie.

I-LOVE-SQUASH1

Rodzice Jagódki Solarskiej dowiedzieli się, że ich dziecko ma ostrą białaczkę limfoblastyczną tuż przed drugimi urodzinami dziewczynki. Obecnie mała wałbrzyszanka poddawana jest intensywnej chemioterapii wklinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu. Leczenie Jagódki, która uwielbia tańczyć, spacerować i malować, ma trwać około 2 lat. Każdy może dołożyć cegiełkę, która pomoże dzielnej dziewczynce wygrać z chorobą i wrócić do normalnego dzieciństwa biorąc udział w turnieju charytatywnym. Wałbrzych Cup odbędzie się logo sa9 listopada w wałbrzyskim klubie squasha przy ulicy Adama Pługa. Zawody PFS kategorii B będą rozgrywane systemem pucharowym z grą o każde miejsce. Impreza startuje o godzinie 15. Chętni muszą wysyłać zgłoszenia do 7 listopada do końca dnia podając w formularzu imię, nazwisko, miasto, nr telefonu oraz nr licencji PFS i ranking. Osoby nie posiadające licencji mogą ją bezpłatnie wyrobić m.in. w klubie w trakcie turnieju. Wpisowe w wysokości minimum 60 zł należy opłacić w kasie klubu lub przelać na konto Robert Kosiński Mickiewicza 16a/1 58-310 Szczawno Zdrój 69 1020 5095 0000 5002 0038 6912. Cała zebrana kwota zostanie przekazana rodzicom Jagódki. Dodatkowo będzie można zlicytować sukienkę Urszuli Radwańskiej z autografem.

Drugi charytatywny turniej squasha kategorii B+ rozpocznie się o godz. 10 w poniedziałek, 11 listopada, w Centrum Sportowym Hasta La Vista przy ulicy Góralskiej we Wrocławiu, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację Eweliny Lis. Dziennikarka Radia 47982_643442532348166_1397164875_nWrocław oraz Radia RAM w lipcu ubiegłego roku przeżyła ciężki wypadek samochodowy, w wyniku którego doznała między innymi złamania kręgosłupa wraz z uszkodzeniem, ale nie przerwaniem rdzenia kręgowego. Po roku rehabilitacji Ewelina przestała korzystać z wózka inwalidzkiego i stawia pierwsze kroki przy pomocy kul oraz chodzika rehabilitacyjnego. Obecnie 25-latka przechodzi specjalistyczną, wielomiesięczną rehabilitację, która pozwoli jej chodzić o własnych nogach. Niestety, miesięczny koszt terapii, która jest jedyną szansą Eweliny na powrót do normalności, wynosi około 9 tys. zł.

Turniej rozgrywany będzie systemem pucharowym, a w przypadku zgłoszenia się co najmniej 6 kobiet organizatorzy zapowiadają rozegranie dla nich oddzielnych zawodów. Dzień później (12 listopada o godz. 8.30) odbędzie się natomiast druga część turnieju – zawody juniorskie.

Zgłoszenia należy przesyłać do 9 listopada na adres: [email protected] w treści maila wpisując: imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz numer licencji PFS.

Każdy, kto chce wesprzeć Ewelinę poprzez udział w zawodach powinien przelać wpisowe w wysokości 70 zł (55 zł z kartą Multisport) na konto Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych „Amber”.

„Amber – Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych,

ul. Duńska 1, 91-204 Łódź, KRS:0000311677″

Deutche Bank PBC S.A. Oddział w Łodzi

NUMER KONTA: 05 1910 1048 2251 0123 2398 0002

OPIS PRZELEWU: Lis Ewelina

 

Inicjatorem obu turniejów charytatywnych jest Rafał Tomkowicz, prezes Sfera-Finansow.pl i pasjonat squasha: – Jeżeli mam pasję i czerpię z tego satysfakcję, nie rozumiem, dlaczego przy okazji robienia tego, co lubię nie mógłbym robić jeszcze czegoś pożytecznego? Wyznaję zasadę: Codziennie jesteś lepszy o tyle, ile danego dnia zrobisz. Jeżeli będę grał czy biegał kilka godzin dziennie, o tyle będę lepszy czy szybszy. Gdy zrobię do tego coś dobrego, o tyle będę się czuł lepiej – mówi.

 

Patronat medialny nad obydwoma wydarzeniami objął serwis nasquasha.pl

 

 

nasquasha_logo

 

 

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.