O Mintos na łamach naszego portalu pisaliśmy już wielokrotnie. To technologiczny start-up z branży finansowej, który stworzył największą na świecie platformę do inwestowania w pożyczki. W tej chwili łączna kwota środków zainwestowanych za jej pośrednictwem sięgnęła 3 mld euro.

Próg 3 mld euro został osiągnięty zaledwie w ciągu czterech miesięcy od momentu, gdy wartość inwestycji dokonanych za pośrednictwem marki przekroczyła 2 mld euro. To kolejny wielki sukces platformy, na której obecnych jest już 60 firm pożyczkowych z całego świata. Mintos umożliwia swoim klientom inwestowanie w różnego rodzaju produkty finansowe, m.in. pożyczki osobiste, hipoteczne, rolne, a nawet leasing i faktoring.

Każdy inwestor ma do wyboru aż trzy różne sposoby inwestowania w pożyczki:

  • ręczne inwestowanie
  • Auto Invest (automatyczne inwestowanie środków zgodnie z wybraną przez inwestora strategią)
  • Invest&Access

Invest&Access to najnowsze narzędzie marki Mintos, a zarazem najłatwiejszy sposób, by rozpocząć inwestowanie na platformie. W ciągu pierwszego miesiąca od uruchomienia usługi skorzystała z niej ponad połowa nowych inwestorów. Zaletą tego narzędzia jest możliwość samodzielnego określenia kwoty, którą chce się zainwestować. Wówczas inwestor otrzymuje w pełni zdywersyfikowany portfel. W każdym momencie może również dokonać wypłaty zainwestowanych środków (pod warunkiem, że istnieje wówczas popyt na sprzedawane pożyczki).

Na pomoc

W kwietniu 2019 roku Mintos uruchomił również inny produkt – fundusz zrównoważonego rozwoju „Mintos Impact Fund”. Ma on udzielać wsparcia społecznym i środowiskowym działaniom w miejscach, w których obecna jest marka Mintos. Pierwszym projektem funduszu jest organizacja akcji crowdfundingowej na platformie. Pozyskane w ten sposób pieniądze wesprą prowadzony przez World Wildlife Fund (WWF) Program na rzecz ochrony Ekoregionu Morza Bałtyckiego. Projekt ten ma zostać uruchomiony już we wrześniu 2019 r.

W drodze po rozwój

Mintos odnosi ogromne sukcesy na każdym polu swojej działalności. W tej chwili łączna liczba wszystkich inwestorów zgromadzonych na platformie przekroczyła 173 tys. Inwestorzy zarobili już blisko 56 milionów euro, a średnioroczna stopa zwrotu z inwestycji wynosi 12 proc.

Możliwości na rynku są olbrzymie i dlatego też nadal będziemy rozwijali i inwestowali w nasz produkt oraz zespół, tym samym mocno koncentrując się na rozwoju firmy. – podkreśla Martins Sulte, współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Mintos.

W tym roku Mintos podwoił już liczbę swoich pracowników. Obecnie dla marki pracuje już 140 osób, a do końca roku liczba ta ma się zwiększyć do 200. Marka dysponuje również licznymi biurami na terenie całego świata, m.in. w Rydze, Berlinie czy Wilnie. Posiada także swoje biuro w Warszawie, ponieważ Polska jest dla platformy Mintos rynkiem niezwykle perspektywicznym. Wśród 60 firm sektora pozabankowego aż 11 to polskie marki. W tej chwili z usług platformy korzysta ponad 11 tys. Polaków, którzy z jej pomocą zainwestowali łącznie już ponad 120 mln euro.

2
Udostępnień
Google+

1 Komentarz

  1. Piotr
    28 października 2019 at 17:39 — Odpowiedz

    Nie polecam. Nie dość, że oprocentowanie spada, to jeszcze nie wypłacają zwrotu 5%. Dziś dowiedziałem się, że bonusu nie wypłacą, bo link polecający został zablokowany (z powodu umieszczenia go publicznie w internecie). Szkoda, że nawet dzisiaj wchodząc przez ten link polecający, żadnej informacji o tym nie ma. Nowa osoba rejestruje się, wpłaca ile może żeby 5% było największą możliwą kwotą, a później dostaje informacje, że nic z tego! Czuję się oszukany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.