Kontomierz.pl przechodzi szereg zmian. Marka w ciągu ostatnich miesięcy zmieniła nazwę na Kontomatik. Zmieniło się także kierownictwo spółki.

Kontomierz.pl – dostawca jednego z wiodących API bankowych w Europie – zmienił niedawno nazwę na Kontomatik. Zmiana podyktowana była koniecznością dostosowania nazwy firmy do dynamicznego rozwoju na rynkach zagranicznych.

Zmiany w kierownictwie

Poza nazwą firma zmieniła także kierownictwo. Stanowisko prezesa oraz dyrektora generalnego objął Piotr Warsicki. Mężczyzna od wielu lat związany jest z rynkiem usług finansowych w Wielkiej Brytanii oraz w Polsce. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na kierunku zarządzanie i marketing. W swojej drodze zawodowej pracował m.in. w takich firmach jak Visa, mPay, SkyCash oraz Capgemini.

Kontomatik na rynku międzynarodowym

Firma została założona 9 lat temu przez Marcina Truszela jako startup Kontomierz.pl. Od samego początku istnienia musiała błyskawicznie dostosowywać się do dynamicznych zmian, którym ulegał rynek finansowy w Polsce i na świecie. W 2015 roku przejęta została przez Kreditech Holding SSL GmbH. Po zmianie nazwy oraz kierownictwa, Marcin Truszel – założyciel firmy – pozostaje obecnie członkiem zarządu Kontomatik.

Firma udostępnia swoim klientom narzędzia umożliwiające pełną analizę realnych historii operacji bankowych konsumentów. W ten sposób instytucje finansowe zyskują szansę udoskonalenia obsługi klienta, np. poprzez lepsze dostosowanie oferty do oczekiwań konsumentów. Usługi spółki przeznaczone są przede wszystkim do banków, firm pożyczkowych oraz firm z sektora fintech. Obecnie marka działa w dwunastu krajach na całym świecie, oferując informacje zgromadzone przez ponad 130 banków.

 

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.