Baza klientów platformy Cash stale się powiększa. Tym razem na jej ofertę zdecydowała się spółka Polskich Kolei Państwowych S.A. Pracownicy mogą skorzystać z pożyczek, ubezpieczeń, a w niektórych przypadkach nawet z kredytów hipotecznych. Na jakie korzyści mogą liczyć partnerzy portalu Cash?

Platforma Cash zyskała nowych klientów, którymi są pracownicy Polskich Kolei Państwowych S.A. Spółka PKP S.A. zatrudnia ponad 2100 pracowników, którzy mogą już z powodzeniem rozpocząć korzystanie z oferty portalu, a tym samym cieszyć się udogodnieniami pracownika Cash, jak np. łatwy, szybki i internetowy dostęp do dostępnych produktów finansowych. Zdaniem Macieja Małeckiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych synergia spółek należących do Skarbu Państwa jest ważną częścią strategii realizowanej przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. Jednocześnie kolaboracja spółek państwowych z innymi podmiotami z polskim kapitałem stanowi fundament patriotyzmu gospodarczego, który jest cechą charakterystyczną dojrzałych gospodarek.

Benefity dla pracowników

Dużym sukcesem, jest z pewnością to, że w niecały rok po starcie z platformy Cash korzysta już blisko 325 000 pracowników w kraju. W związku z prężnym rozrostem bazy klientów spółka planuje rozszerzyć ofertę o kolejne produkty. Jak wynika z zapowiedzi, udostępnione zostaną kredyty hipoteczne i salary finance. Ostatni produkt jest dedykowany w głównej mierze największym klientom korporacyjnym. Prezes zarządu PKP S.A. Krzysztof Mamiński przyznaje, że niesamowicie istotną kwestią w strategii pracowniczej PKP jest zapewnienie pracownikom w spółce bogatej oferty świadczeń pozapłacowych. Zatrudnione osoby szczególnie cenią sobie dodatki ze względu na korzystniejsze warunki finansowe względem rynku oraz łatwy dostęp i wygodę w codziennym użytkowaniu. Co więcej, PZU pozwala pracownikom Polskich Kolei Państwowych na pożyczki gotówkowe, a ponadto mogą oni korzystać z programów Pracowniczych Planów Kapitałowych i ubezpieczeń o charakterze korporacyjnym.

Cash jest podstawowym elementem zintegrowanego ekosystemu pracowniczych pozapłacowych benefitów, stworzonego w ramach strategicznego planu Grupy PZU na lata 2021-2024. W ofercie portalu Cash dostępne są zarówno pakiety ubezpieczeniowe i zdrowotne, a także karty i abonamenty sportowo-rekreacyjne PZU Sport. Dodatkowo pracownicy mają okazję korzystać z systemu zniżek zakupowych u partnerów. Tego typu benefity to, co prawda trend dopiero raczkujący w Polsce, ale za to popularny na szeroką skalę w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Jeszcze nie tak dawno temu pracodawca mógł zapewnić podwładnym jedynie korzyści w formie kart sportowych, ubezpieczeń grupowych czy też pakietów medycznych, obecnie natomiast ma do zaoferowania znacznie więcej, jak np. kredyt. Warto podkreślić, że pracodawca nie ponosi dodatkowych kosztów w związku z udostępnianiem lub przyznawaniem produktu.

Jak skorzystać?

Produkt kredytowy Cash udzielany jest na okres od 3 do 36 miesięcy, a jego maksymalna kwota wynosi niemało, bo aż 50 000 zł, natomiast raty potrącane są bezpośrednio z pensji. Sam proces ubiegania się o produkt kredytowy jest wyjątkowo prosty. Wystarczy wejść na stronę internetową www.portalcash.pl, wybrać kwotę, oraz ustalić liczbę rat, po czym podać wysokość zarobków za ostatnie 3 miesiące. Dużym udogodnieniem jest to, że nie są wymagane żadne zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, ponieważ pozostaje to w gestii pracodawcy. Po zakończeniu procesu weryfikacji należy podpisać umowę, wykorzystując w tym celu kod, który wysyłany jest na podany numer telefonu. Z reguły pieniądze już następnego dnia zasilą konto bankowe, na które regularnie trafia pensja.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.