Dziś rozmawiamy z Tymonem Zastrzeżyńskim, Prezesem Zarządu Grupy Loando, laureatem wyróżnienia TOP50 Managers of Loan Market in Poland.

Jak się Pan czuje po otrzymaniu nagrody i znalezieniu się w gronie najbardziej wpływowych Managerów branży Loan Market w Polsce?

Duże wyróżnienie, nie traktuję tego jednak jako wyróżnienia osobistego, ale jako wyróżnienie dla Grupy Loando, którą zarządzamy wspólnie z Maćkiem Suwikiem. Na nasz sukces składa się praca ponad 80 osób, przede wszystkim dzięki nim Loando zostało największym pośrednikiem w sprzedaży pożyczek pozabankowych.

Jakie są Pana dalsze plany związane z tym obszarem działalności?

Utrzymanie pozycji lidera na rynku polskim, zwiększenie udziału we współpracy z bankami, dalsza ekspansja na rynkach zagraniczny.

Jak pandemia wpłynęła na Pana codzienną pracę jako managera firmy?

W związku z pandemią pojawiły się nowe wyzwania, model pracy zdalnej, czy później hybrydowej.  Wymagał wdrożenie nowych modeli raportowania i mierzenia efektywności. Oczywiście spadek przychodów związany z ograniczeniem podaży pożyczek wymusił na nas review kosztów działania firmy. Mimo ciężkich czasów udało się firmie utrzymać większość zatrudnienia przy zachowaniu dodatniego wyniku finansowego.

Jak według Pana będzie wyglądała przyszłość i rozwój online’owych platform kredytowych, porównywarek finansowych oraz biznesu afiliacyjnego?

Lockdown przyspieszył transfer klientów z offline do online. Jest to z korzyścią zarówno dla klientów, jak i instytucji finansujących. Proces pożyczkowy w online jest dużo bardziej przejrzysty i bezpieczny dla klienta, ale również dzięki wielu narzędziom i możliwości szerokiego „prześwietlenia” klienta, daje dużo większą kontrolę i komfort dla kredytodawcy.
Dodatkowo w ramach spółki Loando Direct będziemy dostarczać biurom kredytowym możliwość sprzedaży zdalnej ponad 20 ofert pożyczkowych. Daje to mi przekonanie, że wskazane segmenty będą się rozwijać, szczególnie w zakresie big data, marketing automation i machine learning.
Dziękuję za rozmowę!

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.