Zakupy na raty od dawna cieszą się ogromną popularnością wśród polskich konsumentów, także w przypadku transakcji dokonywanych w sieci. Obecnie liczne zalety odroczonych płatności sprawiają, że Polacy coraz chętniej sięgają po to rozwiązanie przy swoich zakupach.

Choć zazwyczaj zakupy na raty utożsamiamy z brakiem gotówki, warto podkreślić, że z tego rozwiązania korzystają nie tylko osoby o niskich zarobkach. Coraz większą grupę klientów stanowią ci, którzy posiadają spory zapas gotówki, ale z różnych powodów nie chcą przeznaczać jej na jednorazowy zakup. Takie postępowanie w dużej mierze uzależnione jest od sposobu zarządzania własnym budżetem.

Trendem, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność, są odroczone płatności. Największe zalety odroczonych płatności to możliwość nabycia towaru bez konieczności posiadania odpowiednich środków oraz dodatkowy czas do namysłu dla osób, które nie są pewne swojego zamówienia.

Zalety odroczonych płatności w praktyce

Jedną z oczywistych zalet korzystania z odroczonych płatności jest możliwość uniknięcia natychmiastowego wydatku przy robieniu zakupów. To zatem świetne rozwiązanie dla osób, które w danym momencie nie dysponują gotówką lub mają na głowie wiele wydatków.

W dodatku odroczona płatność zapewnia konsumentowi możliwość obejrzenia wybranego towaru i rezygnacji z realizacji zamówienia bez ryzyka utraty środków z konta. Warto bowiem pamiętać, że w przypadku odstąpienia od zamówienia sklep internetowy na zwrot środków ma aż kilkanaście dni. Tymczasem przy korzystaniu z odroczonych płatności konsument po prostu nie opłaca zaciągniętego zobowiązania.

Coraz więcej sklepów wybiera odroczoną płatność w odpowiedzi na potrzeby swoich klientów. Ten nowoczesny sposób realizacji transakcji może mieć decydujący wpływ na podjęcie samej decyzji o dokonaniu zakupu. Może być również niezastąpiony w przypadku okresu zwiększonych wydatków, np. w czasie nadchodzących Świąt.

Odroczone płatności – jak z nich skorzystać?

Dokonywanie zakupów przez Internet za pomocą odroczonych płatności to rozwiązanie niezwykle wygodne i intuicyjne. Wystarczy kilka kliknięć, by móc cieszyć się wymarzonym produktem bez konieczności natychmiastowego płacenia za niego. Sam proces realizacji usługi przebiega niezwykle szybko i jest banalnie prosty.

– Funkcjonowanie tego typu usług jest bardzo proste. Klient kupuje, a operator płaci, dając opcję odroczenia zapłaty za zakupy i korzystania z okazji “tu i teraz”. Jednocześnie dba o jego wygodę, udostępniając innowacyjną formę płatności odroczonych za zakupy w wybranych sklepach internetowych, która w szybki i bezpieczny sposób umożliwia realizację transakcji bez korzystania z konta bankowego oraz karty kredytowej – mówi Agata Lejman z AIQLabs, właściciela marki “Kupuj Teraz – zapłać później”.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *