Zaliczkomat to aplikacja umożliwiająca automatyczną wypłatę zaliczek na poczet pensji. Jak przebiega akcja pilotażowa tej usługi w Grupie Oknoplast?

Aplikacja Zaliczkomat została stworzona przez Blue Media jako odpowiedź na problemy finansowe Polaków, którym nie starcza do pierwszego. Z ubiegłorocznego badania firmy wynika bowiem wyraźnie, że aż 66 proc. pracowników każdego miesiąca wydaje całą pensję. Tymczasem brak nadwyżek finansowych może powodować poważne problemy z dopięciem domowego budżetu w momencie nagłych wydatków. Wówczas niezastąpiona może okazać się zaliczka na poczet przyszłej pensji, o którą systematycznie ubiega się aż 15 proc. polskich pracowników. Jej automatyczną i bezproblemową wypłatę umożliwia właśnie aplikacja Zaliczkomat.

Zaliczka na poczet pensji

Zaliczkomat to łatwy i wygodny sposób na wypłatę zaliczek pracownikom firmy. Dotychczas procedura ubiegania się o zaliczkę była niezwykle czasochłonna – każdorazowo wymagała od pracownika m.in. wypełnienia odpowiedniego wniosku oraz uzyskania akceptacji przełożonego. Dużo czasu zajmowały również formalności związane z wypłatą zaliczki, np. czas oczekiwania na zaksięgowanie środków na koncie.

Wszystkie te problemy rozwiązał Zaliczkomat, który umożliwia automatyczną wypłatę zaliczek na poczet przyszłej pensji. Pracownicy firm mogą zatem samodzielnie pobierać zaliczkę z poziomu aplikacji, jeśli będą mieli taką potrzebę. Proces ten jest zintegrowany z systemem kadrowo-płacowym firmy, dzięki czemu dodatkowe środki pojawiają się na koncie pracownika już w ciągu kilku minut. To niezwykle istotne, bo przy niespodziewanych wydatkach najbardziej liczy się czas.

Zaliczkomat w praktyce

Dotychczas funkcjonalność Zaliczkomatu przetestowały m.in. DGM czy Branq. Obecnie trwa akcja pilotażowa tej usługi także w Grupie Oknoplast. Aplikacja została tam wdrożona w maju 2018 r. Służy nie tylko do przelewania wynagrodzenia, ale także do wygodnej komunikacji z pracownikami. Aż 80 proc. pracowników Grupy Oknoplast, którzy posiadają tę aplikację, korzysta z niej regularnie. Zaliczkomat postrzegany jest jako szybkie i wygodne rozwiązanie na chwilowe problemy finansowe.

5
Udostępnień
Google+

1 Komentarz

  1. 1 lipca 2020 at 17:16 — Odpowiedz

    500

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *