AIQLabs to fintech ze ścisłej czołówki polskiego sektora pozabankowego. Teraz łączy siły z FRRF, by wspólnie zatroszczyć się o profesjonalizację polskiego sektora consumer finance. AIQLabs i FRRF będą m.in. upowszechniać dobre praktyki.

AIQLabs oferuje kompleksowe narzędzia finansowe, które opierają się na nowoczesnych technologiach i zaawansowanej analityce. Są przeznaczone są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Marka już od 2015 r. tworzy rozwiązania, które dostosowane są do zdolności kredytowej i możliwości finansowych klientów. W jej ofercie znajdują się m.in. kredyty konsumenckie oraz odroczone płatności.

AIQLabs to kolejny podmiot ze ścisłej czołówki sektora pozabankowego, który zdecydował się na dołączenie do Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego. Teraz AIQLabs i FRRF będą wspólnie podejmować różnego rodzaju działania, których celem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju polskiego sektora cosumer finance. Podmiotom zależy także na upowszechnianiu dobrych praktyk biznesowych wśród firm, które aktualnie działają na rynku.

Dołączenie do grona partnerów Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego jest dla nas naturalnym krokiem w zakresie budowania pozytywnej atmosfery wokół całej branży, nadawania tonu debacie publicznej, prowadzenia aktywnego dialogu z kluczowymi interesariuszami oraz realnego kształtowania najwyższych standardów między innymi w relacjach z klientami. Wspólnie chcemy tworzyć jeszcze lepszą jakość środowiska finansowego oraz edukować w obszarze podejmowania świadomych decyzji pożyczkowych. Sektor consumer finance wymaga zrównoważonego rozwoju szczególnie w wymagających czasach pandemii. Przed nami wiele wyzwań, dlatego wsparcie silnych partnerów ułatwi nam promocję dobrych praktyk w biznesie, które wszystkim zaangażowanym podmiotom umożliwią sprawne funkcjonowanie w nowej, postpandemicznej rzeczywistości – stwierdził Piotr Siwiec, prezes zarządu AIQLabs.

FRRF promuje wysokie standardy

W gronie partnerów Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego znajdują się nie tylko firmy pożyczkowe, ale także wszelkie inne podmioty, które funkcjonują na rynku consumer finance. Działalność FRRF opiera się na inicjowaniu rozmów z przedstawicielami organów nadzoru, instytucji publicznych, a także organizacji konsumenckich. Dialog ten dotyczy m.in. wdrażania regulacji prawnych, które poprawiają bezpieczeństwo konsumentów, promują standardy etyczne i sprzyjają rozwojowi całej branży pożyczkowej.

AIQLabs zasila szeregi Fundacji w szczególnym momencie. Z jednej strony branża próbuje się odbudować po kryzysie związanym z wybuchem pandemii. Z drugiej strony na horyzoncie pojawia się szereg wyzwań regulacyjnych na szczeblu krajowym i europejskim. Dlatego tym bardziej dołączenie spółki do FRRF traktujemy jako dowód zaufania i uznania naszej pracy w obszarze legislacyjno-prawnym – komentuje Agnieszka Wachnicka, prezes Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.