Co to jest Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego?

Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego(frrf) powstała w 2016 roku z inicjatywy firm pożyczkowych (dziś już Instytucji Pożyczkowych) udzielających swoich pożyczek w tzw. modelu pożyczek z obsługą domową. Fundacja dziś reprezentuje takie marki jak Provident Polska, Everest Finanse (Bocian Pożyczki) i Profi Credit.

Misją fundacji, czego możemy dowiedzieć się z bardzo ładnej i przejrzystej strony www, jest współdziałanie jej podmiotów wspierających z instytucjami publicznymi oraz organizacjami konsumenckimi na rzecz tworzenia sprzyjających uwarunkowań prawnych i edukacji finansowej konsumentów. Jednym słowem chodzi o zwiększenie transparentności instytucji pożyczkowych w relacjach z konsumentem.

Władze Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego

Od początku działania fundacji rolę Prezesa Zarządu pełniła Pani Monika Zakrzewska, wcześniej związana z marką Provident Polska. W czerwcu br. na tym stanowisku zastąpiła ją Pani Agnieszka Wachnicka.

To bardzo ciekawy „transfer”. Pani Agnieszka wcześniej przez 11 lat pracowała w Departamencie Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów. Od 2015 roku pełniła funkcję dyrektora Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego w biurze Rzecznika Finansowego. Należy mieć nadzieję, iż doświadczenia Pani Wachnickiej przyniosą wiele dobrego dla całej branży pożyczek pozabankowych, która to dziś dzięki wielu regulacjom tworzy trwały, stale rozwijający się ekosystem dostarczający rozwiązań finansowych dla konsumenta.

W Prezydium Rady FRRF zasiadają:

Zbyszko Pawlak, Przewodniczący Prezydium Rady Fundacji. Prezes Zarządu EVEREST FINANSE S.A. (Bocian Pożyczki).

Patrycja Rogowska-Tomaszycka, Zastępca Przewodniczącego Prezydium Rady Fundacji, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Corporate Affairs w Provident Polska.

Artur Hawryluk, Członek Prezydium Rady Fundacji, Przedsiębiorca oraz inwestor działający w wielu branżach rynku. Dawniej Dyrektor Generalny, Prezes Zarządu, obecnie akcjonariusz spółki Everest Finanse S.A

Alicja Kopeć, Sekretarz Prezydium Rady Fundacji, Członek Zarządu, Dyrektor Pionu Prawnego i Ładu Korporacyjnego w Provident Polska

Bieżąca działalność Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego

Fundacja na co dzień reprezentuje podmioty wspierające (Provident, Bocian Pożyczki oraz Profi Credit). Prowadzi również misję informacyjną, opracowując szereg analiz i raportów poświęconych w całości sektorowi pożyczkowemu. Posiada w tym celu dane pochodzące z instytucji pożyczkowych oraz powszechnie dostępnych, wiarygodnych źródeł.

FRRF jest uzupełnieniem działalności dwóch organizacji, Związków Pracodawców, działających już od dłuższego czasu na rynku polskim. Mam tu na myśli Polski Związek Instytucji Pożyczkowych (który reprezentuje takie firmy jak m.in. NetCredit, vivus, creamfinance, Aventus Group czy viasms) oraz Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych (reprezentująca m.in. marki Aasa Polska, Capital Service, SmsKredyt czy wonga.pl)

Możemy też znaleźć zbiory wspólne członków poszczególnych organizacji. I tak na przykład, będący podmiotem wspierającym EVEREST FINANSE SA, jest jednocześnie członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. Natomiast Aventus Group (zarządzający markami pozyczkaplus czy smartpozyczka) jest członkiem PZIP oraz KPF.

To akurat może prowadzić jedynie do większego przepływu informacji, a co za tym idzie, większej transparentności rynku poprzez „wsłuchanie” się w głos większej ilości ich uczestników.

1
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *