Najnowsza kampania informacyjna Bezpieczny PESEL powiadamia powracających z urlopów Polaków o możliwości zabezpieczenia się przed wyłudzeniem pożyczki na własne nazwisko. Jak tego dokonać?

Bezpieczny PESEL to system, który powstał z inicjatywy Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych (PZIP) w celu zwiększania poziomu bezpieczeństwa wśród polskich konsumentów. Umożliwia błyskawiczne poinformowanie firm pożyczkowych, że w danej chwili konsument nie zamierza podejmować żadnego zobowiązania. Będzie to skutkowało automatyczną odmową udzielenia pożyczki na każdy złożony wniosek. To właśnie w ten sposób można ochronić się przed wyłudzeniami chwilówki na swoje nazwisko.

Bezpieczniej w czasie urlopu

Pod koniec sierpnia ruszyła kampania marketingowa, dzięki której wracający z urlopów Polacy będą mieli okazję poznać zalety usługi Bezpieczny PESEL. Termin ten został wybrany nieprzypadkowo – to właśnie w czasie wakacyjnych podróży częściej niż zwykle posługujemy się własnym dowodem tożsamości. W czasie urlopu używamy go m.in. podczas meldowania się w hotelu, przy wypożyczaniu sprzętu turystycznego, sportowego czy samochodu. Niestety wakacyjne roztargnienie może spowodować, że pozostawimy gdzieś swój portfel, a wraz z nim również dokumenty. W czasie urlopu możemy również paść ofiarą kradzieży, przed którą ciężko się ustrzec w zatłoczonych kurortach. W takim wypadku liczy się czas – musimy jak najszybciej podjąć kroki zmierzające do ochrony tożsamości.

Nowa kampania Bezpieczny PESEL realizowana jest na największych dworcach PKP w Polsce. Organizatorzy spodziewają się, że dzięki temu informacja o systemie dotrze do tysięcy konsumentów. Kampania jest realizowana w kanale DOOH – w ramach akcji na wybranych dworcach PKP emitowany jest 15-sekudowy spot zawierający dokładną instrukcję przystąpienia do systemu.

 

 

Jak skorzystać?

Kampania informacyjna systemu Bezpieczny PESEL to już kolejny krok PZIP w kierunku zwiększania dostępu Polaków do wygodnych narzędzi służących do ochrony danych. Zastrzeżenia danych można dokonać bezpłatnie za pośrednictwem strony internetowej systemu Bezpieczny PESEL.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.