Niewiedza nie stanowi usprawiedliwienia dla nieprzemyślanych działań. Gdy się nie wie, gdy ma się wątpliwości, dobrze jest sięgnąć porady pisał Sapkowski. W dobie rosnącej popularności szybkich pożyczek, warto orientować się w zasadach rządzących tym sektorem rynku finansowego. Właśnie w odpowiedzi na potrzebę znalezienia precyzyjnej i przystępnej wiedzy o firmach pożyczkowych oraz ich usługach powstał Loan Magazine – serwis, który w jednym miejscu gromadzi niezbędne informacje o sektorze okołobankowym.

loan approvedLoan Magazine nie jest żadnego typu organizacją, ale nośnikiem informacji online z zakresu wiedzy na temat rynku pożyczek pozabankowych funkcjonującego w Polsce. Zamieszczane na nim materiały obejmują tematykę szybkich zobowiązań oraz prezentują poszczególne marki, których specjalnością są mikropożyczki i pożyczki ratalne. Z pomocą serwisu będzie można śledzić na bieżąco rozwój branży. W związku z tym na Loan Magazine zainteresowani pożyczką pozabankową znajdą aktualności z rodzimego podwórka finansowego, rankingi, z których będzie można dowiedzieć się, które firmy pożyczkowe proponują najkorzystniej oferty w danym momencie i zgodnie z potrzebami klientów, a także wpisy dotyczące Biura Informacji Kredytowej (BIK) oraz polskich rejestrów dłużników, czyli biur informacji gospodarczej (Krajowy Rejestr Długów, Rejestr Dłużników ERIF oraz BIG InfoMonitor).

Serwis skupia się na propagowaniu idei odpowiedzialnego pożyczania, które dotyczy zarówno pożyczkobiorców, jak i pożyczkodawców. W przypadku osób zaciągających zobowiązanie wiąże się ono głównie ze świadomym zarządzaniem posiadanym budżetem oraz dokładnym sprawdzaniem wszelkich umów, które mamy zamiar podpisać. Odpowiedzialne pożyczanie dla firm pożyczkowych to nic innego jak działanie zgodnie z przepisami prawa i stosowanie dobrych praktyk, czyli przede wszystkim zapewnienie klientowi dostępu do pełnej oraz rzetelnej wiedzy na temat udzielanej pożyczki oraz udzielanie mu świadczeń zgodnie z jego możliwościami finansowymi.

Poruszając tematykę pożyczania Loan Magazine chce również uświadomić potencjalnych pożyczkobiorców o podziale sektora szybkich zobowiązań na legalne i wiarygodne firmy, które dążą do samoregulacji i prowadzenia interesów bez ukrytych gwiazdek oraz instytucje, które nie zawsze grają fair. Dlatego też nośnik zamierza alarmować o nieuczciwych markach stosujących niedozwolone praktyki, aby ostrzec przed niespodziewanymi problemami i ryzykiem, jakie niesie za sobą podpisanie umowy z nielegalnym podmiotem. Serwis zachęca osoby, które padły ofiarą takich firm, były świadkiem łamania prawa w zakresie pożyczek czy posiadają wiedzę o takich przypadkach do podzielenia się doświadczeniem lub wiedzą, aby móc uchronić innych przed ewentualnymi kłopotami.

Rafał-Tomkowicz– Powstanie Loan Magazine to dla mnie osobiście bardzo duże wyzwanie przede wszystkim pod względem budowania relacji pomiędzy użytkownikami a poszczególnymi brandami udzielającymi pożyczek na jasno określonych warunkach i bez żadnych dodatkowych ukrytych kosztów. Kładziemy nacisk na edukację dotyczącą odpowiedzialnego pożyczania i chcemy budować świadomość tego faktu wśród wszystkich obecnych oraz potencjalnych klientów korzystających z usług firm pożyczkowych – podkreśla Rafał Tomkowicz, redaktor prowadzący Loan Magazine.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *