logoWonga.com przejęła jeden z najpopularniejszych europejskich systemów płatności online – niemiecką firmę BillPay. Obecnie za jej pośrednictwem handluje ok. 2 mln użytkowników i ponad 3500 sklepów w Europie.

Najnowsze przejęcie wonga.com to krok w kierunku rozwoju szerokiego wachlarza usług digital finance. Potencjał technologiczny oraz szeroka skala działania wonga.com w połączeniu z rozwiązaniami płatniczymi BillPay zapewni dotarcie do szerokiej grupy konsumentów, poszukujących kompleksowych rozwiązań finansowych w internecie.

Przyszłość finansów jest cyfrowa – mówi Errol Damelin, prezes zarządu wonga.com. – Kombinacja Wonga i BillPay stworzy jeden z największych w Europie biznesów z zakresu digital finance, z natychmiastową obecnością na siedmiu dużych europejskich rynkach – dodaje Damelin. Zakup BillPay to kolejna inwestycja grupy Wonga po wprowadzeniu firmy na polski rynek i przejęciu firmy udzielającej krótkoterminowego finansowania w Hiszpanii w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wonga Group odpowiada w tej chwili za operacje na trzech kontynentach dla ponad trzech milionów użytkowników.

BillPay, znany jako „niemiecki PayPal”, jest dostawcą rozwiązań płatniczych dla branży e-commerce w Europie i jednym z wiodących systemów płatności w Niemczech, drugim na rynku pod względem liczby transakcji online. Firma posiada ugruntowaną pozycję na pozostałych rynkach niemieckojęzycznych – Austrii i Szwajcarii. Niedawno firma rozpoczęła działalność w Holandii. Oprócz szybkich i bezpiecznych zakupów online BillPay oferuje klientom szeroki wachlarz rozwiązań płatniczych takich jak fakturowanie i rozliczenia ratalne.

Wonga to największy na świecie pożyczkodawca on-line. Do tej pory za jej pośrednictwem udzielono już ponad 7 milionów pożyczek. Wonga ma oddziały na 3 kontynentach, w tym w Warszawie. Polscy Klienci mają dostęp do pożyczek przez Internet, mogąc pożyczyć od 50 do 2500 zł na okres od 1 do 30 dni.

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *