Redakcja Loan Magazine, jako oficjalny partner medialny zaprasza do udziału  w V edycji Kongresu Pośrednictwa Finansowego. Organizatorem wydarzenia jest Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, a tegoroczna edycja Kongresu będzie miała miejsce w warszawskim Hotelu Marriott w dniu 2 października 2019 roku.

Program konferencji

Program całego wydarzenia przewiduje cztery panele, w których eksperci rynku skupią się na następujących zagadnieniach:

  • TO BE COMPLIANT NA RYNKU USŁUG POŚREDNICTWA FINANSOWEGO
  • CZY BRANŻA FINANSOWA POTRZEBUJE NOWYCH LIDERÓW?
  • RYNEK KREDYTÓW HIPOTECZNYCH
  • MODELE BIZNESOWE W SEKTORZE FINANSOWYM – W POSZUKIWANIU ZYSKÓW

Moderatorami poszczególnych paneli będą:

  • Katarzyna Urbańska, Vicedirector Financial Services Regulatory, PwC
  • Artur Nowak – Gocławski, Prezes Zarządu, ANG Spółdzielnia i Przewodniczący Rady KPF
  • dr Mirosław Bieszki, Doradca Ekonomiczny KPF
  • Krzysztof Opaliński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Fines S.A.

Całość więc zapowiada bardzo ciekawą dyskusję dotyczącą całego rynku pośrednictwa finansowego w Polsce w jego poszczególnych obszarach.

Koniunktura na rynku pośrednictwa finansowego

Na pogarszające się nastroje na rynku pośrednictwa finansowego wskazują wyniki raportu KPF „Sektor pośrednictwa kredytowego w Polsce – 1 kwartał 2019 r.”  .

Jeżeli do tego dodamy „zawieszony” nowy projekt tzw. ustawy antylichwiarskiej, która również nie napawa optymizmem patrząc przez pryzmat pośrednika czy agenta.

I zajmiemy się propozycją zmian na pokrycie kosztów przez nadzór nad pośrednikami kredytu hipotecznego zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów, to widzimy, że jest o czym rozmawiać.

Dla przypomnienia, Ministerstwo zaproponowało zwiększenie limitu stawki z obecnych 0,15%  do 0,3% sumy przychodów z działalności pośrednictwa kredytu hipotecznego co stanowi maksimum kosztów według art. 75 ust. 1 ustawy o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami.

Laur Pośredników Finansowych

Wisienką na torcie w gorącej całodniowej dyskusji będzie niewątpliwie fakt wręczenia specjalnych wyróżnień dla instytucji na co dzień zajmujących się profesjonalnym pośrednictwem finansowym dbając przy tym o jak najwyższe standardy i jakoś współpracy z poszczególnymi dostawcami.

Dla kogo Kongres?

Kongres powinien zainteresować w szczególności wszystkich, którzy mają do czynienia z rynkiem pośrednictwa finansowego, czyli samoch pośredników ale również instytucje pożyczkowe, firmy ubezpieczeniowe czy banki. Domyślam się, że nie zabraknie przedstawicieli sektora fintech jak również firm doradczych.

Ja się wybieram, do czego gorąco wszystkich zachęcam. Więcej szczegółów na stronie www.kpf.pl

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.