Revolut to innowacyjna, wielozadaniowa karta płatnicza. To rozwiązanie idealne na wakacje, ponieważ pozwala ograniczyć wiele wydatków.

Wielowalutowe karty płatnicze stale zyskują na popularności jako wygodne rozwiązanie na udane wakacje. Te niezwykłe plastiki pozwalają znacznie ograniczyć koszty związane z przewalutowaniem i prowizjami pobieranymi przez zagraniczne bankomaty. Jedną z najbardziej uniwersalnych wielozadaniowych kart płatniczych jest Revolut.

Skuteczna broń na dodatkowe koszty

Revolut to wielowalutowa karta przedpłacona, oferowana przez brytyjską spółkę o tej samej nazwie. Powstała specjalnie z myślą o konsumentach, którzy często podróżują za granicę oraz wykonują przelewy w różnych walutach. Tego typu innowacyjną kartą płatniczą warto zainteresować się szczególnie w okresie wakacyjnym. Ten plastik potrafi bowiem znacznie ograniczyć koszty prowizji za wypłaty gotówki z zagranicznych bankomatów. W przypadku zwykłej karty mogą one wynieść nawet kilkadziesiąt złotych.

Karta wielowalutowa Revolut umożliwia także uniknięcie prowizji bankowych za dokonywanie transakcji w walutach innych niż polski złoty. To skuteczne narzędzie, dzięki któremu znacznie ograniczymy koszty przewalutowania. W przypadku zwykłych kart płatniczych bardzo często są one dokonywane po niekorzystnym kursie bankowym. Dzięki używaniu karty wielowalutowej możemy zyskać kontrolę nad takimi kosztami, ponieważ przewalutowanie każdej transakcji odbędzie się po atrakcyjnym kursie międzybankowym. Nie będziemy obarczeni kosztami spreadu czy innymi dodatkowymi opłatami.

Revolut- jak korzystać?

Aby rozpocząć korzystanie z karty płatniczej Revolut, należy w swoim smartfonie lub tablecie zainstalować aplikację mobilną producenta. Można pobrać ją bezpośrednio przez Google Play albo App Sore. Następnym krokiem jest weryfikacja tożsamości. Będziemy do niej potrzebować zdjęcie ważnego dowodu tożsamości oraz swojej twarzy. Po pozytywnej weryfikacji można złożyć zamówienie na fizyczną kartę płatniczą. W celu doładowania swojej karty Revolut należy wykonywać tradycyjny przelew środków na swój indywidualny rachunek Revolut lub dokonać transakcji przy pomocy karty debetowej lub kredytowej.

Aplikacja mobilna nie służy jedynie do złożenia wniosku o wydanie karty. To także dodatkowy nośnik, który posiada zapisany numer, datę ważności i kod CVV naszej karty. Z jego pomocą możemy dokonywać szybkich i wygodnych płatności online.

Wygoda i uniwersalność

Przy pomocy karty płatniczej Revolut możemy wypożyczyć samochód w zagranicznych wypożyczalniach czy płacić za zakupy w internecie.  To wygodne narzędzie, które umożliwia dokonywanie płatności nawet wtedy, gdy w danym momencie klient nie posiada środków w wybranej walucie. Wówczas aplikacja po korzystnym kursie międzybankowym automatycznie wymienia odpowiednią kwotę z dostępnych środków, np. ze złotówek.

Dostępne na polskim rynku wielowalutowe karty płatnicze oferują zazwyczaj możliwość korzystania wyłącznie z podstawowych walut, takich jak dolar amerykański (USD), euro (EUR), funt (GBP) czy frank szwajcarski (CHF). Karta Revolut obsługuje również mniej popularne waluty. W jej ofercie znajdziemy także:

– dirhamy arabskie (AED)
– dolary australijskie (AUD)
– dolary kanadyjskie (CAD)
– korony czeskie (CZK)
– korony duńskie (DKK)
– dolary hongkońskie (HKD)
– forinty węgierskie (HUF)
– szekle izraelskie (ILS)
– rupie indyjskie (INR)
– jeny japońskie (JPY)
– dirhamy marokańskie (MAD)
– korony norweskie (NOK)
– dolary nowozelandzkie (NZD)
– riale katarskie (QAR)
– leje rumuńskie (RAN)
– korony szwedzkie (SEK)
– dolary singapurskie (SGD)
– bahty tajskie (THB)
– liry tureckie (TRY)
– randy południowoafrykańskie (ZAR).

Nadprogramowe korzyści

Karta Revolut nie tylko rewolucjonizuje proces dokonywania płatności bezgotówkowych. Umożliwia również skorzystanie z atrakcyjnych usług dodatkowych, takich jak ubezpieczenie telefonu, ubezpieczenie turystyczne oraz kryptowaluty. Dla bardziej wymagających klientów marka przygotowała również usługę Premium, zapewniającą zwiększony limit bezpłatnych miesięcznych wypłat z bankomatów, bezpłatne przelewy międzynarodowe w 23 walutach oraz ubezpieczenie medyczne. Koszt takiej usługi to 29,99 zł miesięcznie.

 

 

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.