Dziś rozmawiamy z Izabelą Sienkiewicz Country Manager Grupy Twino w Polsce, laureatką wyróżnienia TOP50 Managers of Loan Market in Poland.

Jak się Pani czuje po otrzymaniu nagrody dla najbardziej wpływowego Managera branży Loan Market w Polsce?

Jestem zaszczycona, że mogłam znaleźć się w tak znamienitym gronie Menedżerów, którzy przyczynili się do rozwoju rynku pożyczkowego w Polsce. Choć zestawienie zawiera 50 znanych nazwisk, w rzeczywistości lista zasłużonych jest o wiele dłuższa. Za każdym wyróżnionym Menedżerem „stoi” sztab ambitnych i kompetentnych ekspertów w obszarze nowoczesnego rynku pożyczkowego.

Odebrana przeze mnie nagroda to w rzeczywistości ukoronowanie ambicji, pomysłowości, wysokiego poziomu zaangażowania oraz konsekwencji zespołu TWINO w Polsce. Wspólnie stawiliśmy czoła wyzwaniom, jakie stanęły przed naszą branżą w wyniku pandemii zapoczątkowanej w 2020 roku. Otrzymane wyróżnienie daje nam jeszcze więcej motywacji, aby z powodzeniem rozwijać nasze marki (Net Credit oraz InCredit).

Jakie są Pani dalsze plany związane z tym obszarem działalności?

Nasze plany zakładają dalsze budowanie poziomu sprzedaży na bazie atrakcyjnej cenowo oferty pożyczek oraz w oparciu o wygodny i intuicyjny proces udzielania finansowania ceniony przez naszych Klientów.

Planujemy także zrealizować nasze założenia dotyczące docelowego wprowadzenia na stałe modelu pracy hybrydowej łączącej możliwość pracy z domu oraz z biura. Format ten zdecydowanie sprawdził się w naszym przypadku w ostatnim roku (zarówno w odniesieniu do naszej efektywności jak i możliwości zachowania lepszych proporcji pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym).

Jak pandemia wpłynęła na Pani codzienną pracę jako managera instytucji pożyczkowej?

Początkowy etap po wybuchu pandemii był dla mniej największym dotychczasowym wyzwaniem zawodowym. Zaledwie na kilka tygodni przed wykrytym pierwszym przypadkiem koronawirusa w Polsce objęłam stanowisko Country Managera TWINO w Polsce. Zarządzanie organizacją w tak nieprzewidywalnym okresie było dla mnie znacznym wysiłkiem ze względu na konieczność podejmowania szeregu strategicznych i operacyjnych decyzji równolegle.

Bardzo często ich wyegzekwowanie wymagało krótkiego terminu realizacji. W warunkach domowych, w których toczyło się życie rodzinne, niekiedy uporządkowanie wszystkiego co istotne stawało się naturalnie trudniejsze. Było to jednak z wielu względów bezcenne doświadczenie, gdyż tylko utwierdziło mnie w przekonaniu jak silną organizacją jest TWINO i jak bardzo możemy na sobie polegać niezależnie od panujących warunków.

W momencie kiedy mamy przyjemność rozmawiać sytuacja pandemiczna w Polsce jest dość stabilna, ale eksperci już przewidują kolejną falę zachorowań na COVID-19 w Polsce (tak jak ma to miejsce aktualnie w innych krajach), dlatego na przyszłość zatrzymuję doświadczenia i nauki wyniesione szczególnie w ostatnim okresie i z pokorą, ale także większą pewnością podchodzę do potencjalnych wyzwań na wspólnej drodze ze swoim zespołem.

Jak według Pani będzie wyglądała przyszłość sektora pozabankowego w nadchodzących miesiącach?

Aktualnie odczuwamy rosnący popyt na pożyczki krótkoterminowe spowodowany sezonowością wspieraną przez dość stabilną sytuację epidemiczną w Polsce.  Zauważamy istotną dynamikę cen na rynku pożyczek. Powróciły oferty darmowej pierwszej pożyczki, a znaczna część pożyczkodawców zdecydowała się zmienić cennik pożyczek kolejnych (z tytułu powrotu regulacji dotyczącej maksymalnych kosztów pozaodsetkowych do ram obowiązujących przed kwietniem 2020 roku).

Zapewne utrzymanie ram regulacyjnych w obecnej formie, pozwoli pożyczkodawcom zwiększyć nakłady na rozwój rozwiązań opartych o wykorzystanie nowych technologii, skusi kilku oferentów do większych inwestycji w kanał on-line, ale także skutkowało będzie pojawieniem się zmodernizowanych ofert finansowania na rynku oraz powrotem pożyczkodawców, którzy w wyniku pandemii zawiesili swoją działalność. Pamiętajmy jednak, że rozwój sektora pozabankowego w Polsce w perspektywie krótkookresowej zależał będzie w główniej mierze od sytuacji pandemicznej.

Dziękuję za rozmowę!

0
Udostępnień
Google+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *