Kasomat – historia, misja i cele

dodał Margita Kaczmarek
1 komentarzy

Kasomat jest instytucją finansową, która w połowie 2013 roku postawiła sobie zadanie stworzenia instytucji zaufania publicznego udostępniającej nowoczesne instrumenty finansowe dla konsumentów, dopasowane do ich indywidualnych potrzeb i możliwości.

Zarówno Zarząd jak i Właściciele Kasomat oraz klienci, mają dość zbiurokratyzowanych, powolnych, pozbawionych wiary w klienta instytucji finansowych. Głęboko wierzą, że każdy zasługuje na obsługę w myśl zasad elastyczności, przejrzystości, transparentności i szybkości, na nich budując fundament wysokiej jakości produktu. O szybkość obsługi, aspekt bardzo istotny dla powodzenia na rynku, troszczy się każdy pracownik Kasomat, bez względu na stanowisko. Połączenie szybkości obsługi z ideą odpowiedzialnego pożyczania, dało podstawę do swoistej optymalizacji w procesie obsługi Klienta.

Margita Kaczmarek, prezes zarządu Surat Sp. z o.o.

Margita Kaczmarek, prezes zarządu Surat Sp. z o.o.

W firmie obowiązuje płaska hierarchia współpracy oparta na bezpośrednich relacjach, co zapewnia otwartość na najbardziej niekonwencjonalne rozwiązania. I właśnie ta, prawdopodobnie najmocniej odczuwana w zespole, właściwość firmy okazuje się jej naturalną przewagą rynkową. Brak ograniczeń co do koncepcji i odwa­ga w ich realizacji połączona z technologicznym, finansowym i komunikacyjnym know-how mają decydujące znaczenie dla sukcesu Kasomatu. Rozwój firmy przypadł na niesprzyjający okres trudności branżowych, liczne incydenty o charakterze aferalnym skutkujące negatywnymi skojarzeniami z firmami pożyczkowymi. To właśnie w tym okresie udowodniliśmy, że w tej branży można być racjonalnym, uczciwym i odpowiedzialnym.

Realizując założenia idei Odpowiedzialnego Pożyczania zostaliśmy uhonorowani Certyfikatem Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy. W niedługim okresie wystąpiliśmy z wnioskiem o przyjęcie do prestiżowego Grona Członków Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce – Związku Pracodawców a po pozytywnych wynikach audytu etycznego otrzymaliśmy Certyfikat Członkowski KPF. Od czerwca tego roku Prezes Zarządu Kasomat wchodzi w skład Komisji Etyki KPF, z funkcją Wiceprzewodniczącej. Organ ten obejmujący zdecydowaną większość firm finansowych działających w Polsce, prowadzi audyty etyczne pod kątem przestrzegania Zasad Dobrych Praktyk w sektorze finansowym.

W tym roku otrzymaliśmy również nominację do Medalu Przedsiębiorczości, w kategorii Instytucja Finansowa Roku 2015.

Obecnie należymy do grona 20 czołowych graczy na rynku pożyczek on-line.

Ambicją firmy na najbliższe lata jest nawiązanie przyjaznego dialogu z szerokim gronem odbiorców poprzez utożsamienie kategorii z nazwą marki, swego rodzaju zawłaszczenie skojarzeń z nagłą potrzebą gotówki w świadomości potencjalnych pożyczkobiorców. Zależy nam na zachowaniu pozytywnych i aktywnych relacji branżowych, stąd liczne komentarze i publikacje eksperckie Zarządu w różnorodnych organizacjach, aktywne uczestnictwo w procesach legislacji oraz projektach rządowych oraz w fachowej prasie.

W naszych planach są również ekspansja na rynki zagraniczne i roz­szerzenie portfela marek. Bariera wejścia jest bardzo niska a możliwości ogromne, stąd współpraca z Kasomat jest wyjątkowo atrakcyjna.

Podobne wpisy

1 komentarzy

Adrian 6 listopada 2015 - 14:10

Warto by było wspomnieć o opłatach windykacyjnych jakie ta firma stosuje.

Odpowiedz

Zamieść komentarz