TOP50 Managers Rynku Zarządzania Wierzytelnościami w Polsce

dodał Rafał Tomkowicz
0 komentarzy

Rynek wierzytelności w Polsce rośnie w tempie prawie 12 proc. rocznie

Firmy zrzeszone w  Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, które odpowiadają za ponad 90 proc. rynku, zarządzają portfelem wierzytelności o wartości 169,6 mld zł. Oznacza to, że kwota ta wzrosła o 8,4 proc. w ciągu roku oraz o 4 proc. w ujęciu kwartalnym.

Z danych ZPF od początku 2018 r. wynika również, że rynek wierzytelności w Polsce rośnie w tempie średnio 11,7 proc. rocznie.

Najnowsza edycja badania ZPF pokazała również, że podmioty z sektora wierzytelności obsługują 20,1 mln sztuk wierzytelności – to wzrost o 8,2 proc. r/r i 7,5 proc. k/k

Wpływowi ludzie rynku zarządzania wierzytelnościami

Jako serwis Loan Magazine przedstawiamy zestawienie TOP50 Managers Rynku Zarządzania Wierzytelnościami w Polsce, czyli wyróżnimy 50 najbardziej wpływowych managerów tego obszaru w naszym kraju.

Zestawienie nie jest rankingiem, a wszyscy wyróżnieni przedstawieni są w kolejności alfabetycznej. Pełna lista składa się z prezesów, członków zarządu, managerów szczebla wyższego największych firm oraz kancelarii zajmujących się zarządzaniem wierzytelnościami.

Branża zarządzania wierzytelnościami to bardzo ważny obszar mający duży impakt na całą gospodarkę w kraju. Przeciwdziałanie zatorom płatniczym przyczynia się do wspierania i utrzymywania prawidłowego bilansu płatniczego wszystkich przedsiębiorców.

Co istotne, to fakt iż dzisiejsze procesy windykacje w znacznym stopniu przyczyniają się również do wyprowadzania konsumentów na drogę właściwego funkcjonowania i przywracania ich do obiegu w obszarze consumer finance.

Zestawienie TOP50 Managers Rynku Zarządzania Wierzytelnościami w Polsce

Dobre zarządzanie to fundament sukcesu każdej organizacji. Menedżerowie muszą skutecznie radzić sobie ze zmianami w organizacji, współpracować z innymi działami i budować silne relacje zewnętrzne w celu osiągnięcia sukcesu biznesowego i kształtowania kultury firmy.

Wyróżnieni managerowie zestawienia TOP50 Managers Rynku Zarządzania Wierzytelnościami w Polsce, charakteryzują się pewnością siebie, zdolnością strategicznego myślenia, umiejętnością organizacji pracy oraz wysokimi umiejętnościami interpersonalnymi.


O wierzytelnościach w kontekście nowoczesnych technologii [Fintech] będzie dyskusja na FintechRejs 2024

Podobne wpisy

Zamieść komentarz