Euroloan

dodał Tomasz Rafalski
0 komentarzy

Osoby poszukujące szybkiego zastrzyku dodatkowej gotówki mogą skorzystać z usług Euroloan. Ta marka, która w przeciwieństwie do innych firm oferujących krótkoterminowe zobowiązania pozabankowe, przydziela swoim klientom limit kredytowy na rachunku.

Euroloan – oferta

Euroloan i jego oferta limitu w koncieGrupa Euroloan rozpoczęła swoją działalność już w 2007 r. na rynku skandynawskim – w Szwecji i w Finlandii. Swój pierwszy oddział w Polsce uruchomiła pod koniec listopada 2013 r. Jej oferta znacznie wyróżnia się na polskim rynku pozabankowym, ponieważ Euroloan oferuje swoim klientom aż trzy produkty finansowe – limit kredytowy, szybkie pożyczki na cele konsumpcyjne oraz pożyczkę ekspresową. Każdy z nich pozwala wspomóc domowy budżet o kwotę rzędu od 300 zł do 40 000 zł.

Euroloan – formalności

Oferta Euroloan skierowana jest do osób, które ukończyły 18 lat i nie mają negatywnej historii kredytowej. Aby ubiegać się o zobowiązanie, niezbędne jest zarejestrowanie się w serwisie internetowym Euroloan. Należy przy tym wybrać konkretny produkt i wypełnić prosty wniosek. Po wydaniu decyzji kredytowej dotyczącej limitu odnawialnego, klient może wypłacić 50 proc. przyznanej mu kwoty. Następnie na jego adres zamieszkania wysyłany jest list z kodem aktywacyjnym. Odblokowanie pozostałej części limitu zostaje potwierdzone poprzez przesłanie go SMS-em pod wskazany numer.

W praktyce ofertę Euroloanu można porównać do karty kredytowej z tą różnicą, że tu nie ma tu okresu bezodsetkowego. Dodatkowo według potrzeb można ustalać lub zmieniać datę spłaty raty, a także jej wysokość. Nawet w przypadku szybkiej pożyczki klient nie jest zobligowany do trzymania się danej kwoty – w razie potrzeby może zwiększyć jej wartość. Natomiast wybierając ekspresową pożyczkę, konsument w czasie wypełniania wniosku może pominąć niektóre dane, aby szybciej móc korzystać z potrzebnych mu pieniędzy. Gdy uzupełni formularz w późniejszym terminie, zyska również możliwość powiększania limitu na rachunku. Należy przy tym jednak pamiętać, że ostateczna wysokość przyznanego zobowiązania uzależniona jest od zdolności kredytowej klienta. Może więc być tak, że klient będzie starał się o 1800 zł, ale po zweryfikowaniu w BIK-u i w BIG-ach okaże się, że maksymalnie może dostać 1000 zł.

W Euroloan nie obejdzie się bez dodatkowych opłat. Klientowi przyjdzie zapłacić za wypłatę środków (od 10 do 20 zł), a także prowizję od wypłaty środków. Jest ona liczona od kwoty wypłacanej i może wynieść od 12 do 27 proc. Konsument musi się także liczyć z dodatkową opłatą, jeśli zechce zmienić wysokość limitu. Bezpłatne jest jego zmniejszenie, natomiast zwiększenie wiąże się z opłatą w wysokości od 1 do 4 proc. kwoty zwiększenia. Dodatkowymi opłatami obarczone są również zmiana kwoty minimalnej oraz zmiana dnia spłaty. Sam koszt utrzymania konta wynosi od 40 do 60 zł, natomiast roczny koszt utrzymania limitu to 20 zł.

Jak wziąć pożyczkę Euroloan

Do podjęcia pożyczki niezbędny jest dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego z dostępem do internetu. Należy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy i wybrać preferowany przez siebie produkt (pożyczkę do 40 000 zł lub pożyczkę Euroloan Express). Następnie należy wypełnić formularz rejestracyjny i przelać 1 zł ze swojego konta na konto pożyczkobiorcy. Właśnie w ten sposób potwierdzisz swoje dane.

Wady i zalety Euroloan

Największą wadą tej oferty jest konieczność odebrania odebrania specjalnego kodu odblokowującego, który wysyłany jest na adres zameldowania pożyczkobiorcy. Może to być bardzo uciążliwe dla osób mieszkających na co dzień pod innym adresem niż ten z meldunku.

Dużym plusem jest natomiast możliwość samodzielnego wyboru terminu spłaty. Dzięki temu w prosty sposób można go dostosować do swoich potrzeb finansowych.

Warto również dodać, że raz w ciągu jednego okresu rozliczeniowego klient ma możliwość zmiany terminu spłaty. Ta dodatkowa usługa może okazać się niezwykle przydatna w momencie zmiany sytuacji finansowej (np. zmiany dnia otrzymywania wynagrodzenia). Niestety zmiana terminu spłaty jest odpłatna, co stanowi drobny minus całej oferty.

Przykładowe koszty pożyczki Euroloan

[infobox]Minimalne RRSO wynosi 44,89%, a maksymalne 114,48%. Minimalny okres spłaty 5 miesięcy, maksymalny okres spłaty 60 miesięcy. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 86,66% dla reprezentatywnego przykładu (limit odnawialny w wysokości 7500 złotych), stopa oprocentowania – 8%, oprocentowanie zmienne, całkowity koszt wynosi 2849.25 złotych, całkowita kwota do zapłaty 10349.25 złotych. Minimalny okres spłaty wynosi 5 miesięcy, a maksymalny 60 miesięcy. Prezentowane wartości mają charakter informacyjny. Swoją indywidualną ofertę limitu otrzymasz po wypełnieniu wniosku. [/infobox]

Euroloan – opinie

Polscy konsumenci niezwykle cenią sobie ofertę marki Euroloan. Umożliwia im ona wygodny dostęp do dodatkowych środków zawsze wtedy, kiedy tego potrzebują. To rozwiązanie unikatowe na krajowym rynku pozabankowym, które może być świetną alternatywą nie tylko dla pożyczek gotówkowych, ale także dla kart kredytowych. Ponadto spółka Mash Poland, właściciel marki Euroloan, od lat jest członkiem Konfederacji Przedsiębiorstw Finansowych. Oznacza to, że aktywnie dba o kształtowanie wizerunku sektora finansowego jako segmentu działającego zgodnie z prawem i stosującego najwyższe standardy etyczne.

Euroloan kontakt

Adres e-mail: [email protected]

Telefon kontaktowy: 22 1 333 111

Podobne wpisy

Zamieść komentarz